Maksu- ja Tolliamet jätkab tööd käibemaksupettuste tõkestamisel

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond saatis käesoleva aasta I kvartalis prokuratuuri 34 kriminaalasja 52 kahtlustatavaga, eelmise aasta IV kvartalis oli sama number 25. Aasta kolme esimese kuu jooksul peatati kokku nelja käibemakspettustega tegelenud arvetevabriku ning nelja väiksemas mastaabis maksupettuseid toime pannud kuritegeliku grupeeringu tegevus.

Prokuratuuri saadetud kriminaalasjadest olid 12 seotud maksupettustega, kus kogukahju ületas 28 miljonit krooni. Viis lõpule viidud uurimist olid seotud narkokuritegudega ja 17 salakaubaveo ning alkoholi, kütuse ja tubakatoodete ebaseadusliku käitlemisega. Eelnimetatud asjades hoiti ära ka enam kui 750 tuhande kroonise kahju tekkimine. Riigile tekitatud kahjude laekumise tagamiseks on prokuratuuri saadetud kriminaalasjades uurijad arestinud kahtlustatavate varasid enam kui 9 miljoni krooni väärtuses.

Esimeses kvartalis peatas uurimisosakond pikaajalise uurimistöö tulemusena nelja arvetevabriku tegevuse ja nelja väiksemas mastaabis maksupettuseid toime pannud grupi tegevuse, kus esialgsetel andmetel ulatub pettusega tekitatud kahju ligi 40 miljoni kroonini. Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuus ütles, et ametil on seoses aktiivse tööga käibemaksupettuste vastu võitlemisel informatsioon selles valdkonnas toimepandavate pettuste kohta suures osas endal juba olemas. "Antud juhtumitel oli oluline osa ka ameti teabe- ja kontrolliosakonnast laekunud infol, samuti varasemalt juba likvideeritud arvevabrikute juhtumitel, " ütles Kuus. Kuus lisas, et töö tõendite kogumisel ja kahjude tuvastamisel käib ning sellega seoses on täiendavat infot äna vara anda.

Kahe juhtumiga seoses esitati 11-le isikule lisaks maksupettuse korraldamisele kahtlustus ka seoses kuritegelikku ühendusse kuulumise ja suures ulatuses rahapesu organiseerimisega. Süüdimõistmisel võib selliseid kuritegusid toime pannud isikuid oodata kuni 12 aasta pikkune vanglakaristus. Mõlema juhtumi puhul on ametil õnnestunud tuvastada maksukuriteo tagajärjel saadud raha paigutamine majandustegevusse, selle kuritegeliku päritolu varjamise eesmärgiga. Rain Kuus ütles, et nii maksukuriteo toimepanekuks kui ka rahapesu organiseerimiseks oli nende juhtumite puhul moodustatud püsivad isikutevaheliste konkreetsete ülesannete jaotusega ühendused, mille eesmärgiks oli kuritegude toimepanemine. "Kõigi nende kuritegude käsitlemine ja tõendamine komplektselt on käesoleval aastal uuemaks suunaks uurimisosakonna võitlusel maksukuritegevusega," lisas Kuus.

Antud juhtumite raames viidi kokku läbi 70 läbiotsimist ja peeti esialgselt kinni 38 isikut. Vahi all on 6 isikut. Varasid on arestitud enam kui 17 miljoni krooni ulatuses.

I kvartali lõpu seisuga on uurimisosakonna menetluses 141 kriminaalasja, millistes kogukahju ületab 478 miljoni krooni suuruse summa, ära hoitud potentsiaalne kahju on ligi 6 miljoni krooni ning arestiga on tagatud üle 120 miljoni krooni suurune summa.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Valdkonna tööpakkumised

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad