Riik hüvitab kasutamata jäänud erastamisväärtpaberid ka juriidilistele isikutele

Praeguseks, kui erastamisväärtpaberite (EVP) hüvitamise taotlemise tähtajani on jäänud ainult kaks kuud, on avalduse esitanud vaid 27 juriidilist isikut, kes on taotlenud hüvitist poole miljoni krooni ulatuses. Kokku on rahandusministeeriumi andmetel õigus hüvitist saada 2024 juriidilisel isikul, kelle arvetel on hetkel 7,57 miljoni krooni ulatuses EVP-sid.

Selleks, et kasutamata jäänud EVPde eest hüvitist saada, tuleb juriidilistel isikutel pöörduda hiljemalt 2. juulil 2007 panka, kus asub nende EVP-arve. Teenustasu avalduse esitamise ja hüvitise väljamaksmise korraldamise eest on 50 krooni, hüvitise välispanka kandmisel lisandub täiendav ülekandekulu, mis arvatakse maha hüvitise summast.

Peale 2. juulit 2007 ei ole enam võimalik EVPde hüvitamist taotleda.

Informatsiooni oma firma EVP-jäägi kohta saate küsida infotelefonilt 6 715 190. Kui ettevõte oli enne äriregistrisse kandmist registreeritud ettevõtteregistris, võib EVP-arve numbriks olla vana ettevõtteregistri kood. Seega on võimalik, et pank ei leia teie EVP-arvet praeguse äriregistri koodiga, eriti juhul, kui ka firma nimi on muutunud. Soovitame erastamisväärtpaberite keskregistrist või pangast küsida infot ka nende juriidiliste isikute kohta, mille õigusjärglane te olete. Võimalik, et peale erastamist jäi EVP-arvele märkimisväärne summa, mille riik hüvitab järgnevatel aastatel kursiga üks kroon ühe EVP kohta.

On tulnud ette päris mitmeid juhtumeid, kus inimesed usuvad, et nende EVP-d läksid näiteks Maapanga pankroti tõttu kaduma. Ka ei tea paljud, kelle EVP-arved asusid EVEA pangas, et nende arved ootavad taasavamist väärtpaberite keskregistris. Kõik EVP-arved on alles ning riik hüvitab kasutamata jäänud väärtpaberid kõigile, kelle arvel üle 250 krooni väärtuses EVP-sid ning kes esitavad avalduse enne 2. juulit.

Riik hüvitab ainult erastamise õigustatud subjektide EVP-arvetele jäänud erastamisväärtpaberid. Erastamise õigustatud subjektiks saab olla füüsiline isik või eraõiguslik juriidiline isik, välja arvatud äriühing, milles Eesti riigile või kohalikele omavalitsusüksustele kuulub vahetult või teiste isikute kaudu kokku üle 1/3 aktsiate või osadega määratud häältest. Riigi- ja kohaliku omavalitusasutuste EVP-arvetele kantud erastamisväärtpaberid ei kuulu hüvitamisele.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad