Majandustarkvara kaotab riigipiirid

Tänaseks on olemas lahendused, mis aitavad siduda omavahel mitte ainult ühe kohaliku ettevõtte äriprotsesse, vaid ka rahvusvahelise firma erinevates riikides asuvate tütarettevõtete kõiki protsesse, alustades tellimuste vormistamisest ja lõpetades finantsaruannetega.

Keskmisest suuremate ettevõtete jaoks on Balti ning sageli ka Skandinaavia turg üks tervik, samal ajal kui seadused, mentaliteet, ärikultuur ja keel teadagi kõigil erinevad. Et maailma mastaabis suhteliselt väikesel ja killustunud, ent meie ettevõtetele ülimalt olulisel Läänemere-äärsete riikide turul edukalt tegutseda, on kriitiliselt tähtis valida õige majandustarkvara ja olla kursis uusimate lahendustega.

Majandustarkvara saab hakkama globaliseerunud ärikeskkonnas operatiivselt paljusid osapooli kätkeva tarneahela haldamisega ka erinevates riikides. Näiteks kulude võimalikult täpseks optimeerimiseks tuleb pidevalt silmas pidada erinevate riikide tööjõu hindu, tulu- ja käibemaksumäärasid ning logistika- ja ladustamishindu. Unustada ei maksa ka riikides kehtivaid erinevaid õigusakte.

Eestis kasvab kiiresti firmade hulk, kelle tootmine asub ühes riigis, töötlemine teises, peakontor aga kolmandas ning klientuur veel mitmes riigis. Et sellistes võimalusterohketes, kuid keerukates tingimustes edukalt toime tulla, on vaja innovaatilist ja kõrge funktsionaalsusega majandustarkvara, mis ületab riikidevaheliste erinevuste tekitatud raskused.

Tarkvara reguleerib äritegevust

Majandustarkvara ei hõlma enam ainult ettevõtte finantside juhtimist. See on lahutamatu osa nii ettevõtte tootmis-, tarnimis-, kliendisuhete juhtimise kui ka mis tahes muudest äriprotsessidest. Kuigi paljud väiksed ettevõtted on käsitööle endiselt truuks jäänud, võib suurema haardega firmades kollaste märkmepaberite hulk arvuti serval ühel hetkel sedavõrd suureks kasvada, et tulemuseks on segaduses töötajad ja rahulolematud kliendid. Töömahu kasvuga jõuavad ettevõtted varem või hiljem olukorrani, kus ostu-müügi tehingute registreerimine muutub hädavajalikuks.

Loe artiklit äriajakirjast Saldo.

Osale arutelus

  • Toomas Teder

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad