Uuendused portaalis: töövahendite riba (1)

Töövahendite ribal on 7 asjalikku abimeest: kalkulaatorid, blanketid,
sõnastikud, seadused, pangaviited, kalender ja kasulikud viited
Internetis. Mida head nendega peale saab hakata? Võtame sel korral
vaatluse alla kalkulaatorid, seadused ja kalendri.

Töövahendite riba välja mõeldes püüdsime lähtuda sellest, mida raamatupidaja töös päevast-päeva vaja võib minna ning kuidas seda kõige mugavamalt kättesaadavaks teha. Seejuures olid suureks abiks vastused, mida meie kasutajad detsembrikuu alguses ankeedile vastates saatsid. Eriti head olid vastused küsimusele: "Portaali muudaks paremaks see, kui..." - asjalikke ettepanekuid kogunes omajagu. Aitäh kõigile, kes nõuga abiks olid!

Kalkulaatorid

Kui portaali avaleht ning foorum välja arvata, on kalkulaatorid (ja eriti palgakalkulaator!) meie enimkülastatavaid lehekülgi. Tõstsime need ülemisel menüüribal, töövahendite seas auväärsele esimesele kohale.

Otsisime Internetisügavustest, milliseid kalkulaatoreid veel ringi liigub. Paremad nendest kogusime ka viidete näol kokku: nüüd on meie kogus üle 30 erineva kalkulaatori alates odavate sideteenuste pakettide leidjatest kuni mõõtühikute teisendajateni. Saime mõned head ideed, missuguseid kalkulaatoreid veel luua võiksime.

Seadused

Seaduste lugemisel on tähtis see, et 1) need oleksid kiiresti leitavad ning 2) ajakohased. "Copy-paste" meetodil seaduste kuvamine tundus meie jaoks lubamatu: niimoodi ei saaks me tagada, et kõik seadused just hetkel kehtivas redaktsioonis oleksid. Lahenduse leidsime koostöös elektroonilise Riigi Teataja andmebaasiga.

Elektrooniline Riigi Teataja on Eesti õigusaktide põhiregister, kuhu kõik uuendused esimeses järjekorras üles lähevad. Leppisime eRT-ga kokku, et kuvame raamatupidajale vajalikke seadusi otse nende andmebaasist - nii saab kindel olla, et kasutatakse just praegu kehtivat seadust, millesse on kõik muudatused juba sisse viidud.

Kalender

Paralleelselt Raamatupidaja.ee ja SEB Eesti Ühispanga koostöös valminud lauakolmnurgaga (mida saab siiamaani tellida) panime vajalikud maksutähtajad ka virtuaalsesse kalendrisse. Palgaarvestuse lihtsustamiseks lisasime igale kalendrikuule ka tööpäevade arvu ning tööaja üldise riikliku normi.

Osale arutelus

  • Maria Kupinskaja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Wellman otsib ÄRI- JA FINANTSANALÜÜTIKUT

Wellman OÜ

08. veebruar 2018

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

26. jaanuar 2018

Uudised

Tööriistad