Eeltäidetud tuludeklaratsioonid on tutvumiseks valmis

Alates tänasest, 5. veebruarist, saavad kliendid e-maksuametis vaadata Maksu- ja Tolliametile teadaolevaid andmeid oma kulude ja tulude kohta, mis kantakse eeltäidetud tuludeklaratsioonile. Andmetega saab tutvuda e-maksuametis rubriigis 2006. aasta tuludeklaratsiooni MTA andmed. Tulude deklareerimist puudutavat täpsemat infot leiab ameti veebilehelt www.emta.ee.

Selleks, et tulude deklareerimine kulgeks lihtsalt ja kiirelt, palub Maksu- ja Tolliamet esitatud andmeid kontrollida. Juhul, kui e-maksuameti infolehel andmed puuduvad või erinevad kliendile teadaolevatest, palume pöörduda väljamakse tegija või kulu saaja poole palvega puudu olevad andmed maksuhaldurile elektrooniliselt esitada või esitatud andmed parandada.

Tööandjate, koolitusasutuste jt asutuste poolt maksuhaldurile antavate andmete elektrooniline esitamine või parandamine on kliendile lihtsam, kiirem ja mugavam kui paberil dokumentide toomine.

Juhul, kui see siiski ei ole võimalik, tuleb andmed tuludeklaratsioonil ise parandada. Sellisel juhul palub amet kulu tegemist tõendavate dokumentide esitamist paberil ning enammakstud tulumaksu ei saa tagasi viie tööpäeva jooksul.

E-maksuametis saab tuludeklaratsiooni esitada alates 15. veebruarist. Seoses eeldatava väga suure deklareerijate hulgaga esimestel päevadel, võib e-maksuamet olla ülekoormatud. Amet palub klientidelt mõistvat suhtumist ning võimalusel soovitame esitada deklaratsioon veidi hiljem.

Uuendusena on sel aastal eeltäidetud deklaratsioonile kantud andmed ka Eesti väärtpaberite keskregistris registreeritud väärtpaberitehingute kohta.

Laenuintresside andmeid on alates 6. veebruarist elektrooniliselt võimalik oma eeltäidetud tuludeklaratsioonile edastada läbi Hansapanga, SEB Ühispanga, Sampo Panga, Nordea Panga ning Krediidipanga internetipankade. Palume kindlasti edastada intresside andmed läbi internetipanga enne tuludeklaratsiooni täitma asumist. Täiendavat infot eluasemelaenu intresside edastamise osas saavad kliendid oma pangast.

Maksu- ja Tolliamet juhib ka tähelepanu, et 2006. aastal eluasemelaenu võtnud isikud viie tööpäevaga enammakstud tulumaksu tagasi ei saa, kuna maksuhaldur kontrollib laenuintresside õiget deklareerimist ning laenu sihtotstarbelist kasutamist. Palume klientidel pärast tuludeklaratsiooni esitamist jälgida informatsiooni e-maksuametis tulude deklareerimise infoleheküljel.

Vastavalt seadusele pidid tööandjad, koolitusasutused, ametiühingud, kindlustusseltsid jne esitama maksuhaldurile informatsiooni 2006. aastal füüsilistele isikutele tehtud väljamaksete või kulutuste kohta. Maksu- ja Tolliamet kannab need andmed maksumaksjate eeltäidetud tuludeklaratsioonidele.

Tulude deklareerimist puudutavat infot ja abi saab kuni 15. veebruarini tööpäevadel kella 08.00 - 18.00 infotelefonile 1811 helistades, alates 15. veebrauarist kella 08.00 - 20.00. Samuti maksuhalduri koduleheküljelt www.emta.ee ning Maksu- ja Tolliameti piirkondlikest teenindusbüroodest.

Liis Plakk
Maksu- ja Tolliameti pressiesindaja
+372 6 835 975
+372 5210550
www.emta.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad