Kuidas saabub aastalõpp raamatupidamisala inimestele?

Kas ajal, mil aastalõpp läheneb sama kiirelt kui komeet, võib ka mõne raamatupidaja töö sarnaneda kiirustava komeediga?
Selles loos räägivad raamatupidamisega seotud inimesed teemal, kuidas nende aasta finišisse jõuab.

Liisi Rätsep, Pindi Kinnisvara raamatupidaja:

Ühe viimase aastalõpu tööna on mul plaanis palkade arvestamine, et omakorda uue aasta algus oleks lihtsam. Kuid midagi eriti kiiret hetkel küll käsil ei ole, sest minu jaoks jätkub aastalõpus tavaline töörütm. Ei märka selle aastalõpu puhul märgatavaid erinevusi tööalastes tegemistes võrreldes eelnevate aastatega.”

Aili Laanem, ETV pearaamatupidaja:

“Hetkel oli käsil üheteistkümne kuu kokkuvõtete tegemine, et prognoosida milline võiks

tulla aasta tulem. Juba oleme alustanud varade inventuuridega, tegeleme saldode võrdlemistega jne. Ühesõnaga teeme tööd selle nimel, et aasta kokkuvõte tuleks võimalikult kiiresti ja samas võimalikult täpne.”

Argos Kracht, Kermon AS juhataja:

Meil ei ole aasta lõpuks kiireloomulisi töid planeerinud. Siiski - igal aastalõpul on meil teatud hulk kliente, kelle tegemistega on kiirem, sest nad on ilmselt otsustanud just selle aastanumbri sees teatud asjadega ühele poole saada, mis jätab jälje ka meie töö iseloomule – sedalaadi töödega on alati kiire.“


Kuidas tavaliselt aastalõpp teie firmas inimestele mõjub, kas pigem stressirohkelt (kuna tööd kuhjub rohkem) või jääb inimestel aega ka jõulu- ja andvendirahu nautida?

Liisi Rätsep: “Meie aastalõpp on pigem rahulik. Kuna meile antakse väikestviisi jõulupuhkust, mis kestab 23. detsembrist 1. jaanuarini, siis stressi küll ei teki. Pigem tehakse meil heameelega viimased tööd ära, et aastalõpul rahulikult aeg maha võtta.”

Aili Laanem: „S
ellele küsimusele vastaks iga inimene erinevalt. Kui teised peavad pühi, siis suur osa meie töötajatest teevad tööd. Meil majas valitseb asjalik töömeeleolu. Kindlasti igaüks leiab ka aja, et jõulurahu nautida.”

Argos Kracht: „Arvan, et aastalõpp ei ole meil oluliselt stressirohkem. Stress tuleneb paljuski meie negatiivsest vaatest sündmustele, seega muutes vaatenurka positiivsemaks, hoiame eemale ka liigse stressi.“


Millised on raamatupidamise valdkonnas aastalõpu kõige kiiremad asjatoimetused üldse?

Liisi Rätsep: “Aastalõpus ehk midagi nii kiiret ei olegi. Muidugi on kiirustamist nendes firmades, kus aastalõpus veel auditit tehakse. Meil toimub auditeerimine kevadel ja pean tõdema, et siis on küll kiire aeg. Siis on vaja nii audiitoritega suhelda kui ka teha ikkagi edasi tavatööd.”

Argos Kracht: „Raamatupidamises tähendab aasta lõpetamine tööd majandusaasta aruannetega, mis ei alga üldiselt enne jaanuari lõppu - seega on aastalõpp raamatupidamises meie jaoks tavaline, kui mitte arvestada pühademeeleolu ja puhkusi. Oluline on, et inimesed saaksid aastavahetuse paiku veidi rohkem puhata kui tavaliselt.“


On teie firma valmistunud juba jõulupeoks? Millised on olnud ettevalmistused?

Liisi Rätsep: “Ikka oleme valmistunud, kuigi sel aastal on meil pigem nääripidu. Koht ja aeg on paigas, vaja on teha veel mõned pisiettevalmistused. Laste jõulupidu on juba toimunud. Kõik pisikesed ikka nii ootavad jõuluvana, samuti on meil alati olnud jõuluvanal abiline, kes lapsi tegevuses hoiab. Kink ei peagi ju suur olema, rõõmu tekitavad ka pisikesed kingid.”

Aili Laanem: „
Meil on traditsiooniks jõulupidu oma töötajatele ning see toimub alati oma majas, et kõik töötajad saaksid peost osa võtta, ka need, kes peavad tööl olema. Teine tore traditsioon on töötajate laste jõuluetendus. Ettevalmistused on juba tehtud, sest mõlemad peod on juba sellel nädalal.”

Argos Kracht: „Piirdume tänavu piduliku jõuluõhtusöögiga restoranis.“


On selle aasta lõpp kuidagi teistmoodi, kui eelmised aastad finišeerusid?

Argos Kracht: „Jah, erinevus annab endast tunda iga päev - tavaliselt saab detsembris suusatada - sel aastal võiks aga surfata.“

Aili Laanem: „
Peale puhkust mulle tundus, et see aasta lõpp tuleb rahulikum, aga paraku ei ole raamatupidajatel detsembri- ja jaanuarikuu kunagi rahulikud. Vaba aega me siiski töö tegemise jaoks ei kasuta. Soovin omalt poolt kõigile rahulikku jõuluaega!”Osale arutelus

  • Aive Antsov

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad