Intervjuu Aigi Laidverega

Rahvusvaheliste
kaubavedudega tegelevas firmas nimega Divimaar OÜ töötab
nii juhataja kui ka raamatupidajana Aigi Laidvere, kes määrab
enda raamatupidamise valdkonna ametistaazhiks viimased neli aastat,
kui on töötanud Divimaar OÜ-s.

“Tegelikult ma ju ei töötagi otseselt raamatupidajana, vaid teen seda tööd eelkõige kõige muu kõrvalt ja majanduslikult pole mõtet eraldi raamatupidajat palgata, lihtsam on end kursis hoida raamatupidamise nüanssidega jooksvalt,” rääägib ta.

Aga mis paelub teid raamatupidaja ameti juures kõige enam? Mis tundub kõige huvitavam?

Huvitav on näha numbrite taga ka sisulisust. Tegu pole ju koolipingi matemaatikaga, mille meeldimine sõtlus peaaegu alati õpetaja oskustest teha tund meeldivaks.“

Milliste väljaannete või allikate kaudu täiendate ennast?

Täiendan erinevate kanalite kaudu. Kui mõistus otsa saab, siis aitavad otsekontaktid. Ei häbene nõu küsida asjatundjatelt. Jooksvaid muudatusi on muidugi hea lugeda Raamatupidaja.ee vahendusel - see aitab kiirelt olla kursis muudatustega.“

Kas on olemas ka mõni seadus, mis valmistab teile enam meelehärmi?

Ega seadused tee meelehärmi! Meelehärm pole vist ikka õige sõna. Pahameelt valmistavad ikka

inimesed, kes neid koostavad, muudavad ja tõlgendavad, seda eriti juhtudel, kui võimalusi tõlgendusteks on mitu. Viimasena öeldu ei puudata otseselt vaid raamatupidamisega seonduvat, vaid kogu elu-olu.“

Milline seadus, mida vajate oma töös tihedamini, tundub teile kõige keerulisem ja miks?

Sellele küsimusele pole lihtne vastata - töös kasutusel olevad seadused moodustavad siiski kogupaketi ja kui midagi jääb arusaamatuks, siis istun, süvenen ja teen endale asjad selgeks.”

Mis asjaolu teeks raamatupidaja jaoks seadusandluse lihtsamaks teie meelest?

Keerilisem on lugu just seadusemuudatustega, sest kui minna muudatust otsima, siis on kolm-neli erinevat otsingut, enne kui algredaktsioonini jõutakse, et sealt jõuda teadmiseni, mida muudeti. Ilmselt ei puudata minu poolt kirjeldatud olukord neid, kel amet pikaajaliselt leiba pakkunud.”

Kus koolis õppisite raamatupidajaks? Või millisel koolitusel?

Parim, mis mulle tundus, et võiks läbida, oli Andrika Koolitus ja sealne seltkond. Tänud neile ja eriti Moonikale, kes alati lahkelt nõustab keerulisemate küsimuste korral. Samuti tänud Vallaste ja Partnerite suunas. Loomulikult olen end harinud lisaks raamatute kaudu ja kasutanud ohtrasti linke erialastele foorumitele.”

Tutvustage palun lähemalt ka oma firmat, kus töötate- Divimaar OÜ?

Põhialaks on veokorraldus. Firma nelja aastane tegutsemisperiood pole pikk ja seepärast mul nagu enamateks kommentaarideks põhjus puudub, või kui veel täpsem olla - siis eks kliendid ja koostööpartnerid annavad hinnangu!”

Kellelt olete kõige enam nõu küsinud tööga seoses?

Loomulikult oma tuttavatelt ja kolleegidelt, kel analoogne tegevusala, ning keerulisemate küsimuste jaoks olen saanud konsultatsioone asjatundjatelt. Vahel juhtub, et küsin nõu ka maksuhaldurilt, aga kuna on oluline faktide talletamine ja vastuse pikk ooteaeg, siis ikka pigem on kolleegid eelistatud olnud.”

Mis teid lisaks matemaatikale ja numbrite taga peituvale maailmale veel raamatupidamise juures võlub?

Kas just võlumisega tegemist on, selles ma kahtlen. Ehk arenguruumi olemasolu tunnetamine on just see, mis on edasiviiv jõud.”

Kas töötate viis päeva nädalas? Ja kui pikad on teie töötunnid?

Kuna lisaks raamatupidamisele on mul ka veel teisi ülesandeid, siis on raske vastata. Kui ikka on aruanne koostamise tähtaeg, siis pole patt nihutada tööaega varasemaks või siis hoopis õhtutundidesse. Sest kõige rohkem loeb siiski lõppkokkuvõttes aruandes kajastatu õigsus.”

Kuidas tööst välja puhkate? Millised on teie hobid?

Tüüpilise eestimaise laiskuse peletamise eesmärgil on kena käia kõhutanstu õppimas. Vähemasti leevendust igat sorti kontoriroti valudele tuleb sealt küll. Lisaks veel krooniline koerapidamine ja kevadest sügiseni käsi mullas, talvel igasugust kudumist - sokist kampsunini. On ka mõned ühiskondlikud kohustused. Rohkemat ei jõua ja ei tahagi...”

Palun kirjeldage enda kõige toredamat tööpäeva?

Kõige toredam päev - see on päev, kui kõik on kulgenud plaanikohaselt ja ühtegi "saba" pole homsesse jäänud, antud lubadused on saanud katte ja lisaks on saadud tunnustustki.”

Milline on teie soov uuelt aastalt?

Tsiteerin siinkohal A.Brilliant´i: Kõik, mis ma soovin, on soe voodi, hea sõna ja piiramatu võim.”

Osale arutelus

  • Aive Antsov

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad