Hea aastaaruanne on meeskonnatöö tulemus

...tõestab Eesti Haigekassa kogemus. Neljandat aastat järjest sai Raamatupidamise Toimkonna konkursi "Finantsaruandluse lipulaev" avaliku sektori kandidaatide seas esimese koha ja lipulaeva tiitli Eesti Haigekassa.

Haigekassa majandusaasta aruanne koosneb 3 osast – tegevusaruanne, eelarve täitmise aruanne ning raamatupidamise aastaaruanne. Tegevusaruande koostamisel löövad kaasa pea kõik haigekassa osakonnad, andes aru, mida ja kuidas on aasta jooksul tehtud ning saavutatud. Täpsemalt tutvustatakse strateegilisi eesmärke ning kuidas neid on täidetud. Viimaseks kasutatakse mõõdikuid, mis on juba varem paika pandud tulemuskaardiga. Raamatupidamise aruande ja numbrite eest on vastutav finantsosakond. Eelarve täitmise seletuskirja kirjutavad kokku vastavad osakonnad. Lõplikult üheks dokumendiks koondamine ja korrigeerimine on finantsosakonna ülesanne.

Haigekassa finantsosakonna koosseisu kuulub 9 inimest: osakonna juhataja, pearaamatupidaja, 4 vanemraamatupidajat, 2 raamatupidajat ning finantsosakonna spetsialist. Osakonna põhiülesanne on haigekassa finants- ja juhtimisarvestuse korraldamine. Tööülesannete hulka kuuluvad haigekassa raamatupidamise korraldamine, haigekassa 3-aastase finantsprognoosi koostamine, haigekassa eelarveprojekti koostamise protsessi juhtimine, nõukogule esitatavate perioodiliste aruannete koostamine ja raamatupidamise aastaaruande kokkupanemine, osalemine haigekassa arengukava ja tulemuskaardi väljatöötamisel, haigekassa ja tema osakondade kulude planeerimise analüüsimine ja kureerimine.

Raamatupidamise korraldamine on reguleeritud finantsosakonna põhimäärusega ning raamatupidamise sisekorraeeskirjaga.

Töötajatel on laialdased teadmised ja pikaajalised kogemused ning oma töös ollakse täpsed ja korrektsed. Igal inimesel on oma kindlalt määratletud valdkond, mille eest ta vastutab. Kogu orgnisatsioon moodustab ühtse sõbraliku kollektiivi, kus valitseb meeldiv õhkkond.

Tähelepanu pööratakse nii tehnoloogia arendamisele kui inimeste tööalasele täiendamisele. Regulaarselt korraldatakse koolitusi ning investeeritakse kaasaegsetesse töövahenditesse.

Eesti Haigekassale on lipulaeva konkursil edu toonud järgmised asjaolud:

Kvaliteet. Jooksvalt sisestatud andmete kvaliteet garanteerib kvaliteetse tulemuse ka lõpparuannete kirjutamisel.
Regulatsioon ja kontroll. Pidev kontroll ja kvartaalne aruandlus tagavad andmete kvaliteedi. Välja on töötatud abistavad protseduurid ja juhendid.
Kaasatus. Hea aruande koostamise aluseks on meeskonnatöö ja infoliikumine. Kättesaadav teave ja inimeste kaasatus kindlustavad kompaktse ja asjaliku aastaaruande koostamise, mis on aru saadav nii finants-, tervishoiu- kui muu eriala eksperdile.
Laiemad võimalused. Majandustarkvara SAP kasutuselevõtt on oluliselt laiendanud andmete analüüsimise võimalusi.
Läbipaistvus. Nii nagu haigekassa tegevus on läbipaistev, peab seda olema ka haigekassa aastaaruanne ja rahavoode liikumine.

Auhindu saanud aruannetega saab tutvuda haigekassa kodulehel http://www.haigekassa.ee/haigekassa/aruanded/
Konkurss EV Raamatupidamise Toimkonna kodulehel http://www.easb.ee/

Osale arutelus

  • Raamatupidajate Koolituskeskus RAKS

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad