Huvitav võimalus välismaal õppida – Cheveningi stipendium

Briti Nõukogu
jagab üle kogu maailma noorteadlastele ja -spetsialistidele
Suurbritannia välisministeeriumi rahastatavat Cheveningi
stipendiumi, mis aitab omandada magistrikraadi Briti ülikoolides.

„See on fantastiliselt huvitav võimalus õppida, uurida ja areneda! Kõige rohkem on õpingute juures kasu erinevatest maailmanurkadest pärit klassikaaslastest!“ oli õnnelik üks noor polotoloog tänu Cheveningi stipendiumile veel hiljuti Inglismaal olles.

„Ka minu mälestused Inglismaa ülikoolist ja õpingutest on väga head,“ rääkis üks teine noor daam, kes käis samuti selle stipendiumi raames samuti Inglismaal õppimas.

„Sattusin väga multikulturaalsesse programmi ning seetõttu oman nüüd häid sõpru väga erinevates maailma nurkades - nii Austraalias, Aafrikas, Aasias, Euroopas kui Ameerikas,“ toob veel üks riigiametis töötav naine ühe suure plussina esile.

Kuna lähiajal on tulemas stipendiumi selle aasta konkurile esitatavate taotluste tähtaeg ja väga paljude inimeste mälestused-kogemused selle stipendiumiga seoses on positiivsed, võikski Cheveningi stipendiumi lähemalt tutvustada.

Briti Nõukogu kommunikatsioonijuht Kadri Suni sõnul võisid näiteks eelmise aasta ehk siis 2006-2007. aasta Cheveningi stipendiumi konkursil osaleda kõigi erialade esindajad. „Cheveningi stipendiumile on konkurss küll tihe, aga kes saab selle täisstipendiumi, võib täielikult pühenduda õppimisele,“ räägib Kadri Suni.

Õppemaksu ja elamiskulude pärast pole vaja muretseda, kuid õppetöö on seejuures siiski intensiivne, sest enamik magistriprogramme kestavad vaid aasta.“

Õppeprogramm on Cheveningi stipendiumi raames õppinute sõnul mitmekesine, kuid võib juhtuda seegi, et aasta jooksul pole ühtegi eksamit ning kõik hinded tulevad seminaridelt, esseedelt, projektidelt ja esinemistelt, on rääkinud stipendiumi kaudu õppimas käinud inimesed.

„Nädalas võib olla ka ainult kolm loengut, ülejäänud aeg tuled kulutada iseseisvalt kirjanduse läbitöötamise, seminaride valmistumise ja esseede kirjutamise jaoks. See oli küll üsna töömahukas ja tavaliselt veedabki vaid õppides täistööpäeva hommikust õhtuni,“ mäletab üks sotsiaalteadusi tudeerinud noor.

Järgnevatele küsimustele vastab Briti Nõukogu programmijuht Kaarin Truus:

Kas Cheveningi stipendiumi raames saavad õppima minna ka raamatupidamisala inimesed? Või finantssfääri töötajad?

„Suurbritannia välisministeeriumi Cheveningi stipendiumid võimaldavad väljapaistvatel noorteaduritel ja –spetsialistidel, tulevastel ühiskonna liidritel täiendada oma teadmisi ning omandada magistrikraad tuntud Briti ülikoolides. 2007-2008 stipendiumikonkursil võivad osaleda kõigi erialade esindajad, olgugi et eelnevatel aastatel on olnud eelistatud alljärgnevate valdkondade kandidaatide avaldused:

Euroopa uuringud
Avalik haldus
Diplomaatia ja rahvusvahelised suhted
Politoloogia
Regionaalareng
Meedia ja kommunikatsioon
Creative Industries

Lisainfo stipendiumi kohta leiate Briti Nõukogu Eesti koduleheküljelt:

http://www.britishcouncil.org/estonia-education-scholarships-chevening.htm

ja rahvusvaheliselt Cheveningi leheküljelt:

http://www.chevening.com/

Kas selle stipendiumi raames saavad õppida ka inimesed, kes juba töötavad? Kas töö lisab plusse stipendiumi saamisel?

„Kandideerida võivad nii kõrgkooli lõpetavad kui ka juba töötavad inimesed. Üldiselt on eelistatud juba töökogemust omavad ja potentsiaalsed liidrid ja juhtivad töötajad oma valitud erialal.“

Kui raamatupidajad või finantsjuhid või muud finantstöötajad saaksid minna, siis millistesse ülikoolidesse?

„Ülikoolide valik on suur, üldjuhul valib kandideerija ise eelnevalt välja sobivad ülikoolid, soovitav on eelnevalt tutvuda huvipakkuvate ülikoolide ja kursustega. Ülikoolide ja magistriprogrammide valimisel võib abi olla leheküljest - http://www.educationuk.org

Millal võetakse stipendiumitaotlusi vastu?

„Stipendiumi taotluste laekumise tähtaeg on 11. detsember 2006. Esimese eelvooru läbinud kandidaadid kutsutakse intervjuule. Intervjuuvooru edukalt läbinutel palutakse sooritada inglise keele test IELTS.“

Kas taotlusi võetakse vastu igal aastal?

„Seni on Cheveningi stipendiume Eestis igal aastal välja antud. Viimastel aastatel on stipendiumi saajate arv vähenenud, järgmiste aastate kohta ei oska hetkel midagi öelda.“

Milliseid dokumente on vaja? Ja kuhu esitada?

„Avaldus koos kõigi lisas ettenähtud dokumentidega tuleb toimetada Briti Nõukogusse aadressil Vana-Posti 7, Tallinn 1046. Vajalik on esitada:

1. Elektrooniliselt või paberkandjal täidetud avaldus koos juurde lisatud fotoga. Avalduses kandidaat tutvustab ennast (250 sõna), oma tulevikuplaane (250 sõna) ning nägemust enda rollist tulevikku vaadates (250 sõna).

2. Akadeemiliste tunnistuste koopiad (vajadusel tõlge inglise keelde).

3. Kaks soovituskirja.

Mille alusel stipendium määratakse?

„Tüüpilisel kandidaadil on:

Kõrgharidus.
Motivatsioon pärast õpinguid Suurbritannias naasta Eestisse ja kasutada õpitut siinse ühiskonna arendmisel.
Oma erialal töötamise kogemus, tal on ette näidata saavutused, tal on potentsiaal saada liidriks oma alal.
Enamus Cheveningi stipendiaate on 25-35 aastased.
Oskus intervjuul demonstreerida, et tal on isiksuseomadused, mis tulevad kasuks UK-s õppimisel ning edasisele karjäärialasele edule.
Selge ettekujutus, kuidas nende stipendium pärast koju naasmist Eestile kasu toob.
Hea inglise keele oskus. Enamik UK ülikoole nõuavad vähemalt 6,5-punktilist IELTSI tulemust. “

Kui palju inimesi sõidab igal aastal välismaale selle stipendiumi raames õppima?

„2006/2007 aastal sai stipendiumi kaks inimest, eelmistel aastatel on arv olnud suurem, keskmiselt 4-6 inimest igal aastal. Stipendiaatide arv oleneb igaks aastaks eraldatud eelarvest, mis on viimastel aastatel vähenenud.“


Millised on selle stipendiumi plussid ja millised on miinused?

„Stipendium katab kõik 1-aastase magistriõppega seotud kulud (õppemaks, sõit Suurbritanniasse ja tagasi, elamiskulud jms). Mõned kandidaadid võivad näha miinusena eeldust, et magistriprogrammi läbinud tulevad tagasi ja asuvad tööle valitud erialal.“

Mida veel sooviksite lisada seoses õppimisvõimalustega raamatupidajatele?

„Paljud raamatupidamise eriala inimesed on omandanud kraadi ja osalenud täienduskursustel järgmiste rahvusvaheliselt tunnistatud ülikoolide ja institutsioonide juures:

The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA)

www.accaglobal.com

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA)

www.cima.com

Heriot- Watt University, Edinburgh, UK

http://www.hwufc.org.uk/


Osale arutelus

  • Aive Antsov

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad