Vastab Margus Tinits

Kes
ma olen?

Alghariduselt“ olen ma TÜ majandusküberneetik (1978). Raamatupidamisega hakkasin ma tõsisemalt kokku puutuma 90-ndate algul juhtidele finantside alustõdesid õpetades. Seda teen ma seniajani, valdavalt koolitusfirma EMI EWT kaudu. Enda kursishoidmiseks reaalse eluga tegin ma 1995. aastal ära audiitori kutseeksami. Nüüdseks olen ma ülepea raamatupidamises ja sellest aastast Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK) esimees. Ja 1. septembrist ka Tallinna Tehnikaülikooli dotsent.

Mida tähendab minu jaoks raamatupidamine/raamatupidaja?

Tudengiajal tundus raamatupidaja meist nii kaugel olevat, et ta meie küberneetilisest kõrgusest meile isegi binokliga kätte ei paistnud. Nüüdseks on pooled kunagistest õpingukaaslastest otseselt raamatupidamisega seotud ja ega ülejäänudki arvepidamist tundmata hästi hakkama ei saa. Eks see näitab meie endi arengut, eelkõige aga ikka raamatupidaja kutse sisu ja staatuse muutust.

Lisaks kõigele on ka mu kallis kaasa raamatupidaja, nii et ma suhtun raamatupidajatesse igati hästi.

Ja kui keegi arvab, et raamatupidajad kipuvad natuke kuivad olema, siis tulgu ERK suvepäevadele ja vaadake kuidas need „kuivikud“ möllavad. Ainult mehi võiks raamatupidajate hulgas veidi rohkem olla.

Millised on need väärtused, mis annavad minu elule suuna?

Jah, kui see elu suund oleks nii selge! Rõõmustada oskan ma paljude väikeste asjade üle ja tihti isegi korduvalt. Ei kannata, kui teisi halvustatakse. Kurvaks teeb mind ka see, kui keegi oma asja ajamise asemel hakkab rohkem muretsema selle üle, et keegi teine tema tegevusest kogemata kasu ei saaks. Usun mitmepoolselt kasulikku koostöösse.

Sinule, hea konverentsil osaleja, tahan öelda et..

Valmistu viimase viie sajandi suurimateks muutusteks raamatupidamises. Troonilt on tõugatud mitmed igipõlised raamatupidamise alustõed, nagu näiteks soetamismaksumuse printsiip jmt. Midagi suurt on teoksil ja see protsess läheb veel edasi.


Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad