Tööjõu rentimisel hoiad kokku raha ja aega

Renditöötaja lahendab olukorra, kus omanikud ei luba firma tööjõukulusid
suurendada või ettevõtte tööjõuvajadus on ajutine ja erakorraline.

Kui võrrelda renditööjõu tunnitasu põhipalgal oleva töötaja omaga, pole renditööjõud sugugi odavam, nagu arvata võiks. Kui aga arvestada kõiki ettevõtte palgalehel olevate töötajatega seotud kulusid, julgen väita, et renditööjõud on vähem kulukas. Sama võib väita nii lihttööliste kui ka spetsialistide puhul. Kõrghooajal on GNT rentinud laotöötajaid ja komplekteerijaid Tempora Personalilt, turundusprojekti jaoks tootetutvustajaid ja müügispetsialiste SalesForce\'ilt.

Põhipalgalise töötaja töötasule lisanduvad mitmesugused maksud. Kui lisatöö tehakse ära olemasolevate töötajatega, võivad lisanduda komandeeringu päevaraha, isikliku auto kasutamise kompensatsioon, ületunnitasu või kompenseeriv vaba päev, tegemata põhitööst rääkimata.

Kui rentimine on majanduslikult ära põhjendatud, on järgmine mure renditööjõu koolitamine. Kuidas vältida seda, et renditud tööjõu koolitamiseks kulub rohkem aega kui tegelikuks tööks?

Meie projektipartneriks oli väga professionaalne tööjõurendifirma SalesForce. Ühekordse ettevõtmise ja tehniliselt keeruliste toodete (protsesside) puhul võib tõepoolest ette tulla, et koolituseks kulub vaat et rohkemgi aega kui projekti enda läbi viimiseks. Efektiivsust taga ajades planeerisime projekti neljakuuseks ning kasutasime kogu projekti jooksul samu töötajaid. Renditöötajaid koolitasime välja väikese varuga, kuna ka rendifirmades esineb tööjõuvoolavust.

Igal heal peavad olema ka omad vead. Küsimus on selles, kas plussid kaaluvad miinused üles. Üks negatiivne külg on renditööjõu kaheldav motivatsioon. Renditöötajaile on raske leida muid motivaatoreid peale tasustamise, aga üks võimalik ravim selle vastu on tulemustasu.

Üks ületatav probleem võib olla ka pikk suhtlusahel rentija ja renditava vahel. Kokkulepped sõlmitakse ja eesmärgid püstitatakse reeglina ettevõtete vahel. Info liikumist ei tasuks kunagi võtta iseenesestmõistetavana. Kui oskate probleemi ennetada, seda ka ei teki.


Osale arutelus

  • Ingrid Eha

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad