Vastab Kalle Sõber

Kes
ma olen?

Tööalaselt olen aastast 1994 tegelenud ühe ja sama asjaga - loonud ja juurutanud ettevõtete tarkvaralahendusi. Ametlik haridus on ettevõttemajanduse alane, kuid olen juba kooliajast peale iseseisvalt õppinud kõike arvutite, andmebaaside ja programmeerimisega seonduvat. Aja jooksul on tulnud kokku puutuda päris paljude erinevate ettevõtete, nende vajaduste ja spetsiifikaga, suhelda erinevate inimestega, nii et kogemustepagas on meeldivalt kirju. Viimasel ajal olen rohkem kokku puutunud tootmisvaldkonna ettevõtetega. Praegune tööandja on Columbus IT Partner Eesti AS, kus töötan süsteemi konsultandina.

Mida tähendab minu jaoks raamatupidamine/raamatupidaja?

Kitsalt võttes võib raamatupidamise all mõista organisatsiooni finantstoimingute, -seisundi ja -tulemuste korrektset kajastamist. Rääkides raamatupidaja kohast organisatsioonis, ei saa üldjuhul nii lihtsalt mõelda. Lisaks raamatupidamisele on tavaliselt raamatupidajal kanda ka teisi rolle organisatsiooni tegevuse jälgimisel ja juhtimisel, nt sisekontroll, juhtimisarvestus – väiksemas organisatsioonis on raamatupidaja tihti siduv lüli erinevate tegevuste vahel. Raamatupidamisse koondub ju suur osa ettevõtte infovoogudest.

Millised on need väärtused, mis annavad minu elule suuna?

Üldiselt öeldes: tahan pidevalt tunda, et olen midagi saavutanud, arenenud, edasi liikunud. Nii isiklikus elus kui tööalaselt. Töö osas olen kõige õnnelikum selle üle, et mul on juba pikka aega olnud võimalus teha huvitavat ja mitmekesist tööd, mille tulemusi tööandjad ja kliendid on hinnanud. Isiklikus elus olen kõige uhkem oma perekonna ja kahe lapse üle.

Sinuga, hea konverentsil osaleja, tahan jagada mõtet infotehnoloogia kasutamisest organisatsioonis:

Kõigepealt peab olema selgeks mõeldud, missugust teavet on tarvis omada ja töödelda ning mis kasu sellest saadakse. Infotehnoloogia on vaid vahend nende eesmärkide saavutamiseks. Lahendused ei peitu mitte arvutites, vaid inimestes.


Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad