Vastab Tiina Maalinn

Kes
ma olen?

Olen KMRA Audiitorbüroo partner audiitor. Seda ametit olen pidanud 9 aastat. Töö on huvitav, sest iga ettevõte on unikaalne. Viimastel aastatel oleme oma noores ettevõttes natuke spetsialiseerunud ja tegelen rohkem kontserni- ja maksuarvestuse ning äriõigusega. Seadusandlus muutub, tööd on palju ja aina rohkem soovin leida aega puhkamiseks. Enamuse vabast ajast veedan merel - tegelen võistluspurjetamisega. See annab võimaluse igapäevasest arvudemaailmast ennast välja lülitada ja tegeleda ainult loodusjõududega, see on minu jaoks 100% puhkus.

Mida tähendab minu jaoks raamatupidamine/raamatupidaja?

Pearaamatupidaja, raamatupidaja on ettevõtte juhi parem käsi, kes paneb ettevõtte tegevuse arvude keelde ja hiljem tõlgib selle teistele arusaadavaks. Analüüsib riske ja hoiatab ohtude eest. Ta peab nägema ettevõtet kui tervikut ja oskama vaadata tulevikku. Raamatupidamises on iga arvu taga majandustehing, mis mõjutab ettevõtte majandustulemust, mõne numbri taga on oluline pööre ettevõtte majanduses.

Head raamatupidajat väärtustatakse aina rohkem.

Millised on need väärtused, mis annavad minu elule suuna?

Elule annab suuna pere, töö ja hobi, nende parim kooskõla. Ilma pereta oleks elu väga poolik, õnn on omada lapsi. Mul on hea meel, et olen leidnud töö ja hobi, millega mulle meeldib tegeleda.

Sinule, hea koolitusel osaleja, tahan öelda et..

Ettevõtte tegevuse juures on arvude keel huvitav, oska vaid seda lugeda ja tõlgendada. Reeglid, mille järgi raamatupidamist tuleb teha, muutuvad pidevalt. Seepärast peab kogu aeg lugema, õppima, hoidma end muutustega kursis.

Praegusel ajal inimesed töötavad väga palju, leiavad väga vähe aega puhkamiseks, on stressis ja ületöötanud. Tuleb osata ka aega maha võtta ja puhata, tuleb leida teine tegevus, hobi, millega tegeledes lülitad töömõtted endast välja.

Osale arutelus

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad