eSTAT – mugav töövahend raamatupidajale

Tänavu veebruaris andis Statistikaamet andmeesitajate käsutusse veebipõhise aruannete esitamise kanali eSTAT. 07.-14. septembrini uuris Statistikaamet koostöös portaaliga raamatupidaja.ee eSTATi tuntust. Veebipõhise küsitluse eesmärk oli välja selgitada, kas eSTATi teatakse, kas kasutajad ja huvilised vajavad eSTATi kohta lisainformatsiooni ning samuti soovis Statistikaamet saada ettepanekuid ja soovitusi kanali arenduseks. Küsimustik koosnes viiest küsimusest.

Üle 60% vastanutest olid raamatupidajad või pearaamatupidajad, 20% juhtkond ja erinevad spetsialistid/ametnikud, 20% ei soovinud ametit avalikustada.

Valdavalt vastasid küsimustikule need, kes olid eSTATiga kokku puutunud — 94% vastanutest teadis, mis on eSTAT ja neist 77% oli seda ka kasutanud. eSTATi kasutanutest ligi 94% tõdes, et nad eelistavad veebipõhist andmeedastust paberaruannetele. Vastustest selgus, et eSTATi kasutatakse eelkõige mugavuse pärast. Samuti toodi põhjuseks aja ja kulude kokkuhoid ning hea ülevaade esitatavatest aruannetest.

Põhjusena, miks eSTATi ei kasutata, toodi harjumus esitada paberaruandeid, tehnilised raskused (vajadus uue süsteemiga harjuda; eSTATi kasutajaõiguste loomine jms) ning et kõiki aruandeid ei saa veel eSTATi kaudu esitada. Siinkohal saab hea uudisena märkida, et 2007. aastal on praeguse 21 aruande asemel võimalik juba 75 aruannet veebipõhiselt esitada.

Alla poole vastanutest soovis eSTATi kohta lisainfot infotunni ja/või artiklitena.

Uuringu tulemusel saime kinnitust, et veebipõhine aruannete esitamine on kasutajate hinnangul mugav ja aega säästev.

Statistikaamet tänab kõiki küsitlusest osavõtjaid tagasiside eest!


Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad