Vastab Priit Sander

Kes
ma olen?

Viimased 11 aastat olen töötanud õppejõuna Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas. Hetkel olen tegev lektorina rahanduse ja arvestuse instituudis, kus õpetan tudengitele ettevõtte rahanduse ja väärtpaberite analüüsiga seotud õppeaineid. Olen pidanud erialaseid loengukursusi ka väljaspool Tartu Ülikooli (EBS juhtimiskoolituskeskuses, Majandusarvestuse Keskuses, Audentese Ülikoolis, Mainoris ja mujalgi) ning konsulteerinud ettevõtjaid eelkõige ettevõtte väärtuse hindamisalastes küsimustes. Avaldanud mitmeid populaarteaduslikke ja teaduslikke artikleid ajakirjades, kirjutanud õpikuid portfelliteooria kohta ning osalenud ühe autorina Äripäeva Finantsjuhtimise Käsiraamatu koostamisel. Hetkel kirjutan doktoritööd ettevõtete rahastamise teemal.

Mida tähendab minu jaoks raamatupidamine/raamatupidaja?

Finantsjuhtimise seisukohast vaadatuna on raamatupidamine tegevus, mille tulemused on oluliseks sisendiks juhtimisotsuste vastuvõtmisel ettevõttes. Õige info on abiks, kuigi mitte garantiiks, õigete otsuste langetamisel. Õiged otsused aga kasvatavad ettevõtte väärtust, rõõmustades nii ettevõtte omanikke, töötajaid, kreeditore kui ka teisi huvigruppe. Seega on oluline, et raamatupidamine annaks võimalikult korrektse pildi ettevõtte tegelikust olukorrast.

Sinuga, hea konverentsil osaleja, tahaksin jagada Henry Fordi mõttetera:

"I think that much of the advice given to young men about saving money is wrong. I never saved a cent until I was forty years old. I invested in myself - in study, in mastering my tools, in preparation. Many a man who is putting a few dollars a week into the bank would do much better to put it into himself."

("Minu arvates pole noortele antud nõuanded alustada varakult raha säästmisega sageli õiged. Mina ei säästnud enne 40. aastaseks saamist sentigi. Ma investeerisin selle raha hoopis iseendasse - õpingutesse, kogemuste kogumisse, ettevalmistusse. Paljud, kes püüavad iga nädal mõne dollari panka hoiustada, teeksid palju paremini investeerides selle iseendasse.")Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad