Kermon AS tegevjuht väärtustab innovatiivsust

Tallinnas Merivälja teel asub üks paljude akendega maja, milles tegutseb asutus nimega Kermon AS. Antud firma tegeleb nii ettevõtete asutamise kui ka asutamisprotsessiga seotud probleemide lahendamisega. Samuti pakutakse raamatupidamise ja maksunõustamise teenust.

Tegelikult tegutseb Kermon AS juba viieteistkümnendat aastat ja selle aja jooksul on loodud ligikaudu viis tuhat äriühingut, räägib Argos Kracht, Kermon AS juhataja ja tegevjuht.

Kuidas üldse tekkis idee luua selline ettevõte nagu Kermon AS?

Argos Kracht: “1991. aastal töötas firma üks ominkest Kersti Kracht Tallinna Linnavalitsuses. Kuna pidevalt pöörduti meie poole palvega abi saada ettevõtete asutamise osas ja tüütas ära abistamine shampusepudeli eest, otsustatigi selleks ettevõte asutada. Kermon AS sai registreeritud mais 1991.”

Millised on firmas teie tööülesanded?

Püüan rohkem tegeleda üldisemate küsimuste ja ärimudeli täiustamisega, niipalju kui seda on võimalik igapäevase konsultatioonitöö kõrvalt.”

Mida näete ettevõtte töökorraluse puhul olulisena?

Meie töös omab suurt tähtsust süsteemi kui terviku töökindlus ja organiseeritus, mitte ainult juristide või raamatupidajate individuaalne professionaalsus. Süsteemi puudumisel on tööviljakus väga madal.”


Oskus näha uut moodi

Argos Kracht tõdeb, et tegevjuhi töö vajab tänapäeval ennekõike loomingulisust ja loovust, oskust näha asju teisiti kui tavapäraselt ollakse harjutud. Omakorda just loomingulisest tulenevalt saabki tegevjuht tuletada lahendusi probleemidele ja ülesannetele, millega kliendid firma poole pöörduvad.
Kindlasti on mu töös tähtis osa luua ettevõttes vajalik mikrokliima,” lisab Kracht.

Kui uurida temalt – kas tegevjuhi töö nii pingelisel ja kiirel ajastul nagu praegu saab olla ka kerge või on tegemised ikka peamiselt problemaatilised ja tööd võiks tituleerida ka kui “rasket”, vastab Kracht,et tegelikult on “kerge/raske” lihtsalt hinnang, mida ei tahaks palju kasutada.

Kui olen heas vormis ja värske, siis on töö põnev ja ei tundu raske, kui aga mingil põhjusel ei ole enam värske ja tunnen väsimust, siis võib tekkida tunne, et töö on raske,” lisab ta.

Pigem iseloomustaks ta oma tööd kui pidevat väljakutset ja võimalust areneda.
Kõige põnevam on leida ilusaid lahendusi esmapilgul lahendamatutena tunduvatele probleemidele, sest uue vaatenurga avastamine pakub alati avastamisrõõmu. Rõõmu valmistab ka hästi kokkusobivate inimestega koos töötamine.”

Milline on olnud teie firmas kõige edukam tegutsemisperiood ja miks?

Raske on oluliselt esile tõsta mõnda perioodi, aga mainida ehk võiks mõned tegemised. 1995/1996 töötasime välja praeguseks kõikide poolt kasutatava süsteemi valmisfirmade müügiks, aasta hiljem olime võimelised esimestena valmis aktsiseltse müüma, aastal 2000 läks meil (meile teadaolevalt) esimesena tööle online-raamatupidamisteenus ja
aastal 2001 töötasime endi jaoks välja integreeritud raamatupidamissüsteemi
tööpõhimõtted.”

Millistel põhimõtetel olete moodustanud oma raamatupidamismeeskonna?

Töötajate valikul lähtume nii erialalistest oskustest kui ka isikuomadustest. Otsime raamatupidajaid, keda huvitab pikaajaline ja stabiilne töösuhe. Omaltpoolt oleme vastu pakkunud stabiilse, suhteliselt intriigivaba ja huvitava töökeskonna ning võimaluse väga hästi teenida. Töötajate valikul usume, et erialaseid oskusi võib soovi korral üsna kiiresti arendada aga iskuomadusi - nagu näiteks oskust iseendaga hakkama saada või teistega viljakalt koostööd teha - muuta on äärmiselt raske. Eelistame inimesi, kes on valmis vastutust kandma ja kes usuvad, et probleemide lahendused sõltuvad meist endist, mitte kellestki teisest.“

Kui palju töötab teie firmas raamatupidajaid?

Just praegu võtame tööle kaheksandat raamatupidajat, lisaks teeb meiega lepingulisel alusel koostööd inimene, kelle põhtööks on raamatupidamistarkvara arendamise ja häälestamise küsimused.“

Mis teeb teie meelest online-raamatupidamise paremaks või efektiivsemaks kui tavaraamatupidamise?

Onlineraamatupidamine (OLR) ei ole iseenesest mingi imerelv. Tegemist on ju mõistega, mis iseloomustab pigem tööjaotuse ja dokumendilogistika tehnilist külge. Oma olemuselt on see raamatupidamine nagu iga teienegi. Neile, kel niigi suured raskused korra pidamisega raamatupidamises võib oma raamatupidajast loobumine ja OLR-le üleminek kaost hoopiski suurendada. OLR on pigem neile ettevõtetele, kes ei vaja täiskohaga raamatupidajat, kuid soovivad reaalajas ülevaadet toimuvast. Hästiorganiseeritud OLR omab peaaegu kõik samad plussid mis oma raamatupidaja puhul kuid kaob vajadus pidada üleval raamatupidaja töökohta koos sellest tulenevate kulude ja riskidega.

Lisaväärtusena on eesrindlikes raamatupidamisfirmades hästiorganiseeritud koolitused, oskus tööd organiseerida ning võimalus igal ajahetkel kolleegidega keerukaid olukordi

läbiarutada. Üksikul raamatupidajal on tunduvalt keerukam jälgida pidevaid seadusemuudatusi ja samuti kipub tal tihti unarusse jääma raamatupidamistarkvara

arendamisega seonduv. Ei ole ka harv juhus, kus varukoopiate puudumise tõttu võib hulk tööd kaotsi minna. Oleme kahjuks oma töös väga palju kokku puutunud olukordadega, kus nn. üksikust hundist raamatupidaja kolme aasta tööst pole "kivi kivi" peale jäänud. Sellised juhused iseloomustavad siiski pigem väiksema raamatupidamismahuga ettevõtteid.“Osale arutelus

  • Aive Antsov

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad