Muudatused ja katkestused andmete elektroonilises edastamises tööandjatele

Seoses Haigekassa üleminekuga uuele andmevahetuse süsteemile, ei saa 17.08. kl. 17 kuni 21.08. kl. 12 elektroonilise andmevahetuse lepingu sõlminud tööandja töötajate ravikindlustuse andmeid haigekassale elektrooniliselt edastada.

Haigekassa vabandab võimalike ebameeldivuste pärast!

Alates
21. augustist
on tööandjatel võimalus ka ilma eelnevalt lepingut sõlmimata edastada andmeid oma töötajate ravikindlustuskaitse tekitamiseks, lõpetamiseks ja peatamiseks
vahendusel.

Andmete edastamiseks tuleb siseneda Ettevõtja portaali
kas ID kaardi või intenetipanga vahendusel. Ettevõtte portaal on kodaniku portaalile sarnane keskkond, kuhu on koondatud ettevõttele mõeldud riiklike andmekogude teenused.

Andmete esmakordseks elektrooniliseks edastamiseks
peab ettevõtte esindaja, kelleks on B kaardil olev allkirjaõiguslik isik, registreerima oma ettevõtte kindlustusandmete edastamiseks Ettevõtja portaalis ning määrama halduri. Haldur määrab andmete edastamise eest vastutavad isikud, tühistab vajadusel nende õigused andmete edastamiseks ja uuendab ettevõtte kontaktandmeid.

Tööandja, kes on tänaseks juba sõlminud Haigekassaga elektroonilise andmevahetuse lepingu
, ei pea ennast andmeedastamiseks uuesti registreerima. Lepingu alusel määratud vastutavatele isikutele antakse andmete edastamise õigus automaatselt. Kui aga vastutavate isikute andmeid soovitakse muuta, saab seda teha ainult  B kaardil olev allkirjaõiguslik isik või tema poolt määratud haldur Ettevõtja portaali
vahendusel.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

Valdkonna tööpakkumised

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad