Muudatused ja katkestused andmete elektroonilises edastamises tööandjatele

Seoses Haigekassa üleminekuga uuele andmevahetuse süsteemile, ei saa 17.08. kl. 17 kuni 21.08. kl. 12 elektroonilise andmevahetuse lepingu sõlminud tööandja töötajate ravikindlustuse andmeid haigekassale elektrooniliselt edastada.

Haigekassa vabandab võimalike ebameeldivuste pärast!

Alates
21. augustist
on tööandjatel võimalus ka ilma eelnevalt lepingut sõlmimata edastada andmeid oma töötajate ravikindlustuskaitse tekitamiseks, lõpetamiseks ja peatamiseks
vahendusel.

Andmete edastamiseks tuleb siseneda Ettevõtja portaali
kas ID kaardi või intenetipanga vahendusel. Ettevõtte portaal on kodaniku portaalile sarnane keskkond, kuhu on koondatud ettevõttele mõeldud riiklike andmekogude teenused.

Andmete esmakordseks elektrooniliseks edastamiseks
peab ettevõtte esindaja, kelleks on B kaardil olev allkirjaõiguslik isik, registreerima oma ettevõtte kindlustusandmete edastamiseks Ettevõtja portaalis ning määrama halduri. Haldur määrab andmete edastamise eest vastutavad isikud, tühistab vajadusel nende õigused andmete edastamiseks ja uuendab ettevõtte kontaktandmeid.

Tööandja, kes on tänaseks juba sõlminud Haigekassaga elektroonilise andmevahetuse lepingu
, ei pea ennast andmeedastamiseks uuesti registreerima. Lepingu alusel määratud vastutavatele isikutele antakse andmete edastamise õigus automaatselt. Kui aga vastutavate isikute andmeid soovitakse muuta, saab seda teha ainult  B kaardil olev allkirjaõiguslik isik või tema poolt määratud haldur Ettevõtja portaali
vahendusel.

Osale arutelus

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad