Muudatused ja katkestused andmete elektroonilises edastamises tööandjatele

Seoses Haigekassa üleminekuga uuele andmevahetuse süsteemile, ei saa 17.08. kl. 17 kuni 21.08. kl. 12 elektroonilise andmevahetuse lepingu sõlminud tööandja töötajate ravikindlustuse andmeid haigekassale elektrooniliselt edastada.

Haigekassa vabandab võimalike ebameeldivuste pärast!

Alates
21. augustist
on tööandjatel võimalus ka ilma eelnevalt lepingut sõlmimata edastada andmeid oma töötajate ravikindlustuskaitse tekitamiseks, lõpetamiseks ja peatamiseks
vahendusel.

Andmete edastamiseks tuleb siseneda Ettevõtja portaali
kas ID kaardi või intenetipanga vahendusel. Ettevõtte portaal on kodaniku portaalile sarnane keskkond, kuhu on koondatud ettevõttele mõeldud riiklike andmekogude teenused.

Andmete esmakordseks elektrooniliseks edastamiseks
peab ettevõtte esindaja, kelleks on B kaardil olev allkirjaõiguslik isik, registreerima oma ettevõtte kindlustusandmete edastamiseks Ettevõtja portaalis ning määrama halduri. Haldur määrab andmete edastamise eest vastutavad isikud, tühistab vajadusel nende õigused andmete edastamiseks ja uuendab ettevõtte kontaktandmeid.

Tööandja, kes on tänaseks juba sõlminud Haigekassaga elektroonilise andmevahetuse lepingu
, ei pea ennast andmeedastamiseks uuesti registreerima. Lepingu alusel määratud vastutavatele isikutele antakse andmete edastamise õigus automaatselt. Kui aga vastutavate isikute andmeid soovitakse muuta, saab seda teha ainult  B kaardil olev allkirjaõiguslik isik või tema poolt määratud haldur Ettevõtja portaali
vahendusel.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad