Maksu- ja Tolliamet: maksumärgistamata kanget alkoholi võib müüa 30. septembrini

Maksuhaldur juhib tähelepanu, et maksumärgistatud alkoholi süsteemile eduka ülemineku tagamiseks on kolmekuulisel üleminekuperioodil otstarbekas kõigepealt realiseerida tarbimisse lubatud maksumärgistamata kange alkohol. Seetõttu palub amet nii tarbijatel kui kaupmeestel tähele panna, et
veel ligi kolm kuud võib müügikohtades olla nii maksumärgistatud kui ka maksumärgistamata tooteid.

 

Kange alkoholi maksumärk rakendus 1. juulist, maksumärgistamata alkoholi laovarud tuleb realiseerida kolmekuise üleminekuperioodi vältel, mil müüa võib nii maksumärgistatud kui maksumärgistamata kanget alkoholi.

 

Alates 1. oktoobrist peab aga kogu müügil olev kange alkohol olema maksumärgistatud ning sellest kuupäevast on müügipakendile kleebitud maksumärk kinnituseks, et tegemist on legaalse alkoholiga, mille puhul on tagatud toote kvaliteet ja millelt on makstud aktsiis. Ettevõtjatel, kes soovivad juba tarbimises olevat kanget alkoholi müüa peale 30. septembrit, on võimalus see maksumärgistada kas aktsiisilaos või registreeritud kaupleja tegevuskohas. Kuna maksumärgistamata toodete realiseerimine on hõlpsam, kui  toodete  tagantjärele märgistamine, soovitame esmajärjekorras realiseerida maksumärgistamata tooteid.


Maksumärk on 20 mm läbimõõduga erilistele turvanõuetele vastav hologramm-kleebis, mille keskel on kujutatud Eesti kaarti ja selle all riigi vappi. Selleks et minimeerida maksumärkide võltsimise ja väärkasutusega seotud riske, on maksumärgile trükitud ka palju erinevaid turvaelemente ning unikaalne kahest tähest ja kuuest numbrist koosnev kood. Koodi alusel saab tarbija esitada Maksu- ja Tolliametile või aktsiisikeskusele päringu, saamaks teada, kas tegemist on õige maksumärgiga ning millise mahu ja kangusega alkoholi kohta see kehtib.
 

Kange alkoholi maksumärgi rakendumise eesmärgiks on  luua tarbijatele võimalus eristada legaalset alkoholi mittelegaalsest ja välistada salaalkoholi müük seaduslikus müügivõrgus.
 
Lisainfot maksumärkide kohta saab Maksu- ja Tolliameti kodulehelt www.emta.ee/maksumark
ja paketipõhise hinnaga infotelefonilt 8 800 817

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad