Koostöö notaritega lihtsustab aktsiaseltside ja osaühingute toiminguid

Eesti Väärtpaberikeskuse (EVK) ja Notarite Koja koostöö tulemusena on kõigil notaritel juurdepääs EVK elektroonilisele teenuste keskkonnale e-Register.

Notaritel on võimalik e-Registri vahendusel teha erinevaid päringuid. Näiteks aktsionäride/osanike üldkoosoleku läbiviimiseks saavad notarid ise võtta e-Registrist aktsionäride/osanike nimekirja soovitud kuupäeva ja kellaaja seisuga. Seega ei ole AS/OÜ esindajal tarvis täiendavalt väärtpaberiomanike nimekirja EVKst tellida. Kindlasti on soovitav täpne protseduur notariga eelnevalt kooskõlastada.

Pärimise vormistamiseks on vaja pöörduda notari poole, kes muu hulgas selgitab välja, kas isikule on kuulunud väärtpabereid. e-Registri kaudu saavad notarid ise kontrollida väärtpaberikonto olemasolu ja väärtpaberikonto saldot, mis näitab isikule kuulunud väärtpabereid ja nende koguseid.

Hea meel on tõdeda, et ligi 90% kõikidest notaritest on käesoleval aastal kasutanud e-Registrit erinevate päringute tegemiseks.

"Notari tegevuses on väga oluline nii andmete saamise võimalus päringute kaudu kui ka registriandmete usaldusväärsus. Päringute kaudu hoitakse kokku nii toimingu ettevalmistamiseks kui ka läbiviimiseks kuluvat aega, mis tähendab aja kokkuhoidu ka notarite klientidele. Paljude erinevate registrite kasutaja seisukohalt on tähtis, et registri ülesehitus ning päringute tegemise süsteemid oleksid hästi toimivad ning arusaadavad. Selles osas on e-Register ootusi õigustanud," kommenteeris e-Registri kasutamist Notarite Koja jurist Eve Strang .

Lähtudes notarite vajadusest ja soovist lihtsustada pärijate toiminguid, on EVK-l plaanis e-Registrit täiendada ka isikule kuulunud pensionifondide osakute olemasolu päringuga, mis muudab pärimisasjade lahendamise efektiivsemaks.

Eelmisel aastal tellisid notarid e-Registrist kokku 1030 aktsionäride/osanike nimekirja ning tegid lisaks 83 väärtpaberikonto päringut. Trend näitab, et sel aastal on notarid veelgi aktiivsemad e-Registri kasutajad, mis omakorda peaks lihtsustama ASide ja OÜde toiminguid.

Lisaks notaritele on e-Registri aktiivseteks kasutajateks äriregister ning Maksu- ja Tolliamet.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad