Uuring: töötajad tahavad paremat töökeskkonda

Ettevõtted täidavad töötervishoiunõudeid tihti alles pärast tööinspektsiooni kontrolli.Uuringufirma Saar Polli poolt läbiviidud tööelu baromeetrist järeldub, et 37% palgatöötajate arvates on tööandja omal initsiatiivil viimase aasta jooksul parandanud töökeskkonna tingimusi. Kolmveerandi meelest peaks tööandja seda kindlasti tegema. Käärid tegelikkuse ja vajalikkuse vahel on märgatavad. Uuringust selgub, et veerandi vastanute arvates püüab töö-andja tagada töötajaile võimalikult häid töökeskkonna tingimusi, ligi poolte (46%) meelest jälgib tööandja, et põhilised asjad oleksid selles suhtes korras. Rohkem kui tuhandest küsitletust ei olnud 13% rahul tööohutusega ettevõttes. Masinate vibratsiooniga puutub üle poole tööajast kokku 23% töötajatest, veelgi rohkem on valju müraga kokkupuutujaid (25%). Vaegkuulmine ja vibratsioontõbi olid mullu aga ühed enam Eestis diagnoositud kutsehaigused. Tõhus järelevalve Mullu oli esmakordsel kontrollimisel töökeskkonna riskiana-lüüs nõuetekohaselt läbi viidud vaid 27% ettevõtetest. Töökeskkonna sisekontroll toimis 28% ja töötajate tervisekontroll oli nõuetekohaselt korraldatud 39% ettevõtetest. Järelevalve korras hinnati ettevõtte töökeskkonnas tehtud muutusi kolmandikus varem kontrollitud ettevõtetest. Siis oli pilt hoopis rõõmustavam – nõuetekohaselt oli riskianalüüs tehtud 85%, tegevuskava 84% ja töötajate tervisekontroll 74% firmades. Selline areng paremuse poole näitab, kuivõrd vajalik on tööinspektsiooni järelevalve järjepidevus töökeskkonnas. Samas näitab esmane kontrollimine, et töö-andjad on hooletud või isegi ükskõiksed töötervishoiu ja töö-ohutuse seaduse nõuete täitmisel. Hilisem kontroll näitab, et tööandjad on töökeskonna tingimuste parandamise vajalikkusest aru saanud, tihtipeale küll alles ettekirjutuse või trahvi hirmus. Vägisi jääb mulje, et tööohutust on vaja kontrollijale, mitte firmale endale. Noored ohus Noored tööõnnetustes •• Eestis juhtuvad tööõnnetused eelkõige noorte inimestega, näiteks Soomes on vastupidi. •• Eelmisel aastal juhtus tööõnnetusi kõige rohkem 20–24-aastaste hulgas (503). Järgnesid 25–29-aastased (384). EL-i 124 õnnetust tööl juhtus aga isegi 15–19-aastastega. •• “Vanas” riigis juhtub kõige rohkem tööõnnetusi 25–34-aastaste inimestega, järgnevad 35–44-aastased. •• Allikas: tööinspektsioon

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Uudised

Tööriistad