eSTAT -ga liitunud 2475 ettevõtet ja asutust

Alates selle aasta veebruarist on andmeesitajate käsutuses olnud veebipõhine aruannete esitamise kanal eSTAT, millega on praeguseks liitunud 2475 ettevõtet ja asutust.

Seni ei ole paljud ettevõtted veel avastanud eSTATi kasutamise eeliseid. Liitunud ettevõtetelt saadud tagasiside aga näitab, et eSTATi peetakse mugavaks ja kiireks andmeedastuskanaliks. eSTAT juurutatigi eelkõige ettevõtete paremaks teenindamiseks: ühest küljest on ettevõtetel mugavam aruandeid esitada, kuid samas kiireneb ka andmetöötlus ja statistika jõuab kiiremini avalikkuse ette. Niisiis on kasu mitmepoolne.

Küsimused, mida senini põhiliselt küsitud on, puudutavad kasutajaõiguse taotluse plangi leidmist. Plank asub aadressil https://eSTAT.stat.ee. eSTATi lingi leiate ka raamatupidaja.ee veebilehelt rubriigist “Vajalikud lingid”. Mitmeid kasutajaõiguse taotlusi on saadetud faksiga, kuid kahjuks ei saa Statistikaamet neid menetleda. Kasutajaõiguse taotlus on dokument, mille esitaja peab olema ettevõtte juriidilisse registrisse kantud esindusõiguslik isik. Kasutajaõiguse taotlus peab olema paberil või digitaalselt allkirjastatud ja saadetud Statistikaametisse vastavalt postiga või e-postiga.

Kui teil tekib küsimusi, pöörduge klienditoe poole telefonil 625 9100 või e-postiga klienditugi@stat.ee.

Osale arutelus

  • Triin Liik

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad