Tollieeskirjad väljastpoolt ELi saabuvale reisijale

Kauba deklareerimine

Reisijal tuleb esitada kirjalik reisija deklaratsioon, kui tal on kaasas:

kaup, mille väärtus ületab maksuvaba piiri 175 eurot või mille kogus ületab maksuvabu koguselisi piirnorme kaup ja isiklikud asjad, mille sisse- ja väljaveole on kehtestatud piirangud.

Reisijal tuleb esitada kirjalik tollideklaratsioon, kui tal on kaasas:

väljastpoolt Euroopa Liitu soetatud kaup, mille väärtus ületab 1000 eurot või mille kogus ületab 1000 kg Eestisse kaubana toimetatav sõiduk.

Maksustamine

Reisija kaasa toodud kaup, mis ületab maksuvaba väärtuse või koguse, maksustatakse tolli-, käibe- ja aktsiisimaksuga. Kui kauba maksustatav väärtus jääb alla 350 euro, saab valida, kas kaupa maksustatakse:

ühtsest tollitariifistikust tuleneva tolli-maksumääraga igale kaubaartiklile eraldi või 3,5% ühtse tollimaksumääraga kõikidele kaupadele kokku.

Kui kauba maksustatav väärtus on üle 350 euro või kaup tuuakse riiki kaubanduslikul eesmärgil, ei ole 3,5% ühtse tollimaksumääraga maksustamise võimalust.

Koguselised piirangud väljastpoolt Euroopa Liitu Eestisse saabumisel

Vähemalt 18 aasta vanusel reisijal on lubatud väljastpoolt Euroopa Liitu Eestisse tulles ühe päeva jooksul smakordsel Eestisse saabumisel oma pagasis kaasa tuua maksuvabalt tubakatooteid, alkoholi, parfüüme ja mootorikütust tooteid, alkoholi, parfüüme ja mootorikütust isiklikuks kasutamiseks järgmistes kogustes:

Tubakatooteid

200 sigaretti või 100 sigarillot või 50 sigarit või 250 grammi suitsetamistubakat või 250 grammi närimistubakat.

Alkoholi

2 liitrit alkohoolseid jooke alkoholisisaldusega kuni 22% (sh vahuveini, liköörveini) või 1 liiter kanget alkohoolset jooki (alkoholisisaldusega üle 22%) veini kuni 2 liitrit õlut 175 euro väärtuses

PANE TÄHELE!

Kui reisija toob Eestisse lisaks õllele ka muud kaupa, võib pagasi sisaldada maksuvaba kaupa kokku 175 euro väärtuses.

Mootorikütust

koguses, mis on mootorsõiduki standardses kütusepaagis (sh veemootorsõiduki standardses kulutankis ja paagis), tarbimiseks samas mootorsõidukis lisaks paagis olevale kütusele kuni 10 liitrit kütust samas mootorsõidukis tarbimiseks

Parfüümi 50 grammi ja tualettvett 250 ml.

Reisija võib tuua kuni 5 originaalravimi pakendit. Kui tegemist on retseptiravimitega, siis reisija peab esitama retsepti koopia või arsti teatise ravimite vajaduse kohta.

Toidukaupa

Reisijal on keelatud oma pagasi hulgas väljastpoolt EL-i tuua liha, piima ja nendest valmistatud tooteid v.a avamata müügipakendis toatemperatuuril säilita-tavad väikelaste pulbrilised piimasegud, lastetoidud ja eriotstarbelised ravitoidud.

Reisija võib isiklikuks tarbimiseks tuua

loomset päritolu toidukaupa (kala, munad, mesi) kuni 1 kg (v.a liha ja piim) muud liha, piima ja nendest valmistatud tooteid võib ühendusse tuua ainult läbi vastavat tunnustust omavate piiripunktide (Muuga sadam, Paldiski Lõuna-sadam, Luhamaa ja Narva mnt), nendega peab kaasas olema sertifikaat ja kaup tuleb piiripunktis esitada veterinaarkontrolliks mitteloomset päritolu toidukaupa isiklikuks tarbimiseks sobivas koguses.

Fääri saartelt, Gröönimaalt, Islandilt, Ðveitsist ja Liechtensteinist on lubatud liha, piima ning nendest valmistatud tooteid tuua kuni 5 kg inimese kohta.

Andorrast, Norrast ja San Marinost on liha, piima ja nendest valmistatud tooteid lubatud tuua isiklikuks tarbimiseks sobivas koguses.

Tollikoridoride valimine

Piiripunktis, kus on võimalik valida erinevate kont-rollikoridoride vahel, valib reisija rohelise/sinise koridori, kui tal on kaasas asjad, mis ei kuulu deklareerimisele ega ületa lubatud piirnorme.

Punase koridori valib reisija siis, kui tal on kaasas:

maksustamisele kuuluvaid asju eriloa või keelu alla kuuluvaid asju piirnorme ületavaid kaubakoguseid.

Kui Te pole kindel, kas Teie pagasis olev kaup vajab kirjalikku deklareerimist, valige punane koridor!

Piiripunktis, kus tollikoridore ei ole, tuleb reisijal pöörduda kauba maksustamiseks või eriloa esitamiseks tolli- või piirivalveametniku poole.

Kauba hoiule võtmine

Reisija saab deklareerimist vajava kauba hoiule anda, kui:

tal ei ole kaasas importimisel tasumisele kuuluvate maksude tasumiseks vajalikku rahasummat tal ei ole esitada deklareerimisel nõutavat dokumenti (näit eriluba) tollis on hoiustamistingimused.

Reisija kirjaliku taotluse alusel hoiustatakse kaupa tollis kuni 20 kalendripäeva. Reisija põhjendatud kirjaliku taotluse alusel võib kauba hoidmise tähtaega pikendada kuni 30 kalendripäeva võrra.

Hoiule ei võeta

elusloomi toiduaineid tulirelvi ja laskemoona kergestisüttivaid ja plahvatusohtlikke aineid radioaktiivseid aineid ja materjale mürkaineid kaupu ja asju, mis võivad kahjustada teisi hoiule võetud kaupu ja asju, hoiuruume või tollitöötajate tervist (vastuvõtja otsuse alusel) transpordivahendeid.

Tax-free

Väljastpoolt Euroopa Liitu pärit reisijad võivad osta kaupa käibemaksuvabalt tax-free poest. Käibemaksu-vabastus hakkab kehtima, kui ostetud kauba müügihind koos käibemaksuga ületab 2500 krooni (160 eurot). Ostjale antakse tax-free poest kaasa ostu tõendav dokument, mille ta peab Euroopa Liidust lahkudes kinnituse saamiseks tollile esitama.

Ostjal tuleb kaup avamata pakendis Euroopa Liidust välja toimetada hiljemalt kauba ostmise kuule järgneva kolmanda kuu lõpuks.

Reisija ei tohi avada pakendatud kaupa enne Euroopa Liidust lahkumist. Tolli nõudmisel peab reisija esitama avamistunnusteta pakendatud kauba tollikontrolliks.

Täiendavat informatsiooni saab ka kohalikust tolliasutusest või tollivormistust teostavalt tolliametnikult.

Tolliinfo 880 0814

Vihjetelefon 800 4444

E-post tolliinfo@emta.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad