Tollieeskirjad EL liikmesriikides liikuvale reisijale

Koguselised piirangud teisest liikmesriigist Eestisse
saabumisel

Vähemalt 18 aasta vanusel reisijal on lubatud teisest liikmesriigist Eestisse tulles ühe päeva jooksul esmakordsel Eestisse saabumisel oma pagasis kaasa tuua maksuvabalt tubakatooteid, alkoholi ja mootorikütust isiklikuks kasutamiseks üldjuhul järgmistes kogustes:

Tubakatooteid
800 sigaretti 400 sigarillot 200 sigarit 1 kg suitsetamistubakat ja 1 kg närimistubakat.
Alkoholi
kuni 90 liitrit veini, mille hulgas võib olla kuni 60 liitrit vahuveini kuni 110 liitrit õlut kuni 10 liitrit kangeid alkohoolseid jooke (alkoholisisaldus üle 22%) 20 liitrit muid eelnevalt nimetamata alkohoolseid jooke (alkoholisisaldusega alla 22%).
Mootorikütust

Reisija ja tema mootorsõiduki saabumisel Eestisse on lubatud ühe päeva jooksul esmakordsel Eestisse saabumisel maksuvabalt kaasa tuua mootorikütust:

mis on on mootorsõiduki standardses kütusepaagis (sh veemootorsõiduki standardses kulutankis ja paagis), samas mootorsõidukis tarbimiseks lisaks paagis olevale kuni 10 liitrit kütust mootorsõiduki kohta.

Toidukaupa

Reisija võib EL-i liikmesriikidest tuua toidukaupa isiklikuks tarbimiseks (sealhulgas liha, kala, muna, piima ja tooteid nendest) piiranguteta.

PANE TÄHELE!

Kui laev teekonnal ühest liikmesriigist teise läbib eriterritooriumi (Ahvenamaa, Kanaari saared, Kanalisaared, Prantsusmaa ülemerealad (Guadeloupe, Guana, Martinique ja Reunion), Kreeka Athose Mägi), siis Eestisse saabuva reisija suhtes kehtivad samad koguselised ning väärtuselised piirangud, mis kauba sissetoomisel väljastpoolt Euroopa Liitu.

Tollikoridoride valimine

Piiripunktis, kus on võimalik valida erinevate kontrollikoridoride vahel, valib reisija rohelise/ sinise koridori, kui tal on kaasas asjad, mis ei kuulu deklareerimisele ega ületa lubatud piirnorme.

Punase koridori valib reisija siis, kui tal on kaasas:

maksustamisele kuuluvaid asju eriloa või keelu alla kuuluvaid asju või piirnorme ületavaid kaubakoguseid.

Kui Te pole kindel, kas Teie pagasis olev kaup vajab kirjalikku deklareerimist, valige punane koridor!

Piiripunktis, kus tollikoridore ei ole, tuleb reisijal pöörduda kauba maksustamiseks või eriloa esitamiseks tolli- või piirivalveametniku poole.

Täiendavat informatsiooni saab kohalikust tolliasutusest või tollivormistust teostavalt tolliametnikult.

Tolliinfo tel 880 0814
E-post tolliinfoemta.ee

Vihjetelefon 800 4444 (Ootame teateid salakaubaveost ja maksupettustest)
e-post: vihjeemta.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad