Reisijaga kaasasolevat kaupa puudutavad piirangud ja keelud

1. PIIRANGUD

Toiduained

Euroopa Liidu liikmesriikidest, Norrast, Andorrast ja San Marinost toiduainete kaasatoomisel piirangud puuduvad Fääri saartelt, Islandilt, Gröönimaalt, Šveitsist ja Liechtensteinist võib toidukaupa kaasa tuua kuni 5 kg. Teistest EL-i välistest riikidest: liha- ja piimatooteid ei ole lubatud tuua (v.a laste ja ravitoit avamata pakendis) muid loomseid tooteid (kalad, mesi, krevetid jms) kuni 1 kg mitteloomset päritolu toidukaupa (kompvekid, teraviljatooted, šokolaad jms) võib kaasa tuua isiklikuks tarbimiseks sobivas koguses.

NB! Seoses ülemaailmse linnugripi ohuga on paljudest riikidest keelatud kaasa tuua eluslinde, linnuliha, linnulihatooteid, sulgi jms

Lisainfo Veterinaar- ja Toiduametist, tel 605 1710

Lemmikloomad (koer, kass, valgetuhkur)

Eestisse võib mittekaubanduslikul eesmärgil tuua korraga kuni 5 lemmiklooma. Loom peab olema identifitseeritav (mikrokiip või tätoveering), kaasas lemmikloomapass või sertifikaat ning ta peab olema marutaudi vastu vaktsineeritud. Teatud riikidest saabudes lisandub vereproovi nõue.
Lisainfo Veterinaar- ja Toiduametist, tel 605 1710

Taimed ja taimsed saadused

5 taime (k.a puud ja põõsad) 3 kg tsitruselisi 5 kg puu- ja köögivilju 20 lõikelille või oksa 5 toalille 2 kg lillesibulaid või mugulaid 5 viiegrammist müügipakendit seemneid

Lisainfo Taimetoodangu Inspektsioonist, tel 671 2602

Ohustatud looma- ja taimeliigid

Loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikide isendeid, samuti nende osi ja neist valmistatud tooteid on lubatud tuua ainult vastavate CITES lubade olemasolul.
Lisainfo Keskkonnaministeeriumist, tel 626 2882

Ravimid

Ravimiameti loata võib isiklikuks tarbeks kaasa võtta kuni viis erineva nimetusega ravimpreparaati, iga ravimpreparaati kuni viis jaemüügipakendit ning kaasasolevate loomade tarbeks kuni viis erineva nimetusega ravimpreparaati, iga ravimpreparaati kuni kolm jaemüügipakendit. Jaemüügipakendi suurus on tahketel ravimvormidel kuni 100 ühikut, infusioonilahustel ja suukaudsetel lahustel 500 ml, süstitavatel ravimvormidel 10 ampulli või viaali, välispidistel ravimitel 200 ml või 200 g, droogidel 100 g. Ravimid peavad olema tootja pakendis. Psühhotroopseid ravimeid võib ilma Ravimiameti loata kaasa võtta kuni kahenädalaseks ning narkootilisi ravimeid kuni ühenädalaseks raviks vajalikus koguses. Ravimitega peab kaasas olema arsti, loomadel kasutatavate ravimite puhul veterinaararsti, kirjalik teatis ravimite vajaduse kohta. Kui kaasavõetavate ravimite kogus ületab eelnimetatud koguseid, tuleb Ravimiameti luba taotleda kõikide kaasavõetavate ravimite jaoks.

Lisainfo Ravimiametist, tel 737 4140

Väärismetalltooted

Lubatud on tuua isiklikuks tarbimiseks sobivas koguses.

Relvad ja laskemoon

väljastpoolt EL-i on oma tarbeks relvi ja laskemoona lubatud vedada relva soetamisloa ning Politseiameti ühekordse eriloa olemasolul liikmesriikide vaheliselt annab õiguse relva ja laskemoonaga liikuda tulirelvapass, kuhu on kantud Politseiameti luba.

Lisainfo Politseiametist, tel 612 3000

Strateegilised kaubad

Vajalik on Strateegilise kauba komisjoni luba, kahesuguse kasutusega (kaubad, mida on võimalik kasutada nii sõjalisel kui ka tsiviilotstarbel) kaupade puhul on luba vajalik kauba Euroopa Liidu territooriumilt väljaviimisel.
Lisainfo Välisministeeriumist, tel 631 7200

Kultuuriväärtused

EL-ist väljaviimisel on vajalik EL-i ühtne väljaveoluba, kui ese ületab teatud vanuse- ja väärtusepiiri. Arheoloogilisi mälestisi võib välja viia ainult ajutiselt restaureerimiseks.
Lisainfo Muinsuskaitseametist, tel 640 3017

Lõhkeained ja pürotehnilised tooted

Reisija võib Eestisse tuua ainult Tehnilise järelvalve Inspektsiooni registris registreeritud I ja II klassi pürotehnikat kuni 2 kilogrammi.

2. KEELUD

Reisijal on keelatud üle tollipiiri toimetada

tsiviilkäibes keelatud ohtlikke külm-, tuli- ja elektrišokirelvi ning laskemoona (automaattulirelv, kasteet, vedrunuga, soomustläbiv laskemoon jms) võltsitud kaupa, s.o võltsitud kaubamärgiga tähistatud mitmesugused tarbekaubad nagu riided, jalanõud, kellad jms piraatkaupa, s.h piraatkoopiad CD- ja DVD-plaatidel, video- ja helikassettidel jms
NB! Soovitame alles hoida plaatide, kassettide jms ostutšekid narkootikume ja nende töötlemisprodukte (LSD, oopium, amfetamiin, heroiin, kanep, hašiš, marihuaana jms), samuti narkootikumide lähteained (kokapõõsa lehed, unimaguna ürt, kuprad, nendest kodusel teel valmistatud produktid jms) erootilisi või pornograafilisi materjale alaealistest looduslikku tasakaalu ohustavaid looma- ja taimeliike.

Keelatud kauba üle tollipiiri toimetamine on tollieeskirjade rikkumine, millega kaasneb rahatrahv või arest.

Kaup kuulub deklareerimisele, kui kauba kogus või väärtus ületab õigusaktides sätestatud läve.
Juhul kui kaupa ei saa deklareerida suuliselt või punase tollikoridori valiku kaudu, tuleb esitada kauba kohta kirjalik tollideklaratsioon.

Tollil on õigus deklareerimata kaup konfiskeerida!

TÄHELEPANU! Keelatud ja piiratud kaupade nimekiri ei ole täielik.

Arusaamatuste vältimiseks on juba enne reisi mõistlik tutvuda sihtriigi nõudmistega ning
küsida lisainfot kohalikust tolliasutusest, tolliinfost või tolliformaalsusi teostavalt tolliametnikult.

Täiendavat informatsiooni saab:

Tolliinfo tel 880 0814, e-post tolliinfoemta.ee

Vihjetelefon 800 4444

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad