Mis on COMPLEX?

COMPLEX on uus, tasuta kättesaadav veebipõhine tollideklaratsioonide
töötlemise süsteem, mis vahetab välja praeguse süsteemi ASYCUDA.

Vajaduse uue süsteemi kasutusele võtmiseks tingis Euroopa Liidu nõue rakendada kõikides liikmesriikides hiljemalt alates 1. jaanuarist 2007 uusi tollideklaratsiooni täitmise nõudeid. Üheks uueks nõudeks on üleminek paberivabale (elektroonsele) tollivormistusele.

COMPLEX on kaasaegne, interaktiivne, mugav ja kasutajasõbralik veebipõhine tollideklaratsioonide töötlemise süsteem, mis on loodud selleks, et:

pakkuda klientidele kiiret ning mugavat tollideklaratsiooni esitamise võimalust viia tollivormistus kaasaegsele tasemele lihtsustada elektroonilise tollimise kasutamist vähendada tollivormistuse läbiviimisega seotud kulutusi nii ettevõtetele kui riigile tagada seadusandluse ühetaoline rakendamine kõikides liikmesriikides parandada ühiskonnakaitset

Millal süsteem tööle hakkab?
COMPLEX käivitatakse 1. mail 2006.
COMPLEX – miks selline nimi?
Uus süsteem käsitleb tollideklaratsioonide elektroonilist töötlemist ja esitamist kompleksselt. See tähendab seda, et COMPLEXiga on liidestatud suur hulk teda toetavaid ja abistavaid alamsüsteeme, näiteks lubade töötlemise ja tagatiste süsteem, Eesti Tollitariifistik ja maksukohustuslaste register. Samuti võimaldab mitterahaliste kohustuste alamsüsteem edastada Maksu- ja Tolliametile aruandeid elektrooniliselt.
Kust selline süsteem pärineb?
COMPLEX on täielikult Eesti oma toode.
Mille poolest erineb COMPLEX praegusest elektroonilisest tollimisest?
COMPLEX on veebipõhine süsteem, mille eeliseks on see, et teda saab kasutada igast arvutist, millel on ligipääs internetile. Maksu- ja Tolliamet saab süsteemi jooksvalt ajakohastada ja hooldada nii, et seda ei pea tegema iga kasutaja ise, mis tähendab kulude kokkuhoidu ettevõttele. Samuti saab tollideklaratsioone koostada ja esitada XML kujul. Klient saab COMPLEXi kasutamiseks siseneda e-maksuametisse Maksu- ja Tolliameti veebilehe või internetipanga kaudu.

Kellele uus süsteem mõeldud on?

Uus süsteem on mõeldud kõikidele isikutele, kes soovivad esitada Maksu- ja Tolliametile tollideklaratsioone, aruandeid, taotlevad luba tolliprotseduuri rakendamiseks vms.

Kas on vaja installeerida mingisugust lisaprogrammi?

Mingit lisaprogrammi installeerida vaja ei ole, sest süsteem on e-maksuametis tasuta kättesaadav. Vajalik on ainult Interneti-ühenduse olemasolu.

Kas paberdeklaratsioonid kaovad ära?

Üleminek paberivabale deklareerimisele toimub poole aasta jooksul alates uue süsteemi käivitumisest. Erandjuhtudel saab peale üleminekuperioodi esitada tollideklaratsiooni paberkandjal vaid kindlaks määratud tolliasutustes.

Täiendavat informatsiooni COMPLEXi ja tema juurutamise käigust, koolitustest, valmivatest juhendmaterjalidest on Teil võimalik saada Maksu- ja Tolliameti kodulehelt või kirjutades e-posti aadressile complexemta.ee.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad