Eestis hukkub tööõnnetustes järjest vähem inimesi

Tööohutuse seisukohalt on kõige ohtlikum töötada kaubanduses ja puidutöötluse
alal. Eestis juhtus eelmisel aastal üle 3400 tööõnnetuse. Taasiseseisvunud
Eestis on tööl surma saanud 624 ja vigastada ligi 39 000 inimest.

Kümnest tööõnnetusest seitse juhtub meil meestega, kes töötavad ohurikkamatel tegevusaladel. Mullu sai surma 24 palgasaajat. See on küll viimase aastakümne väikseim arv, kuid ei maksa sulgeda silmi selle ees, et iga kaotatud töötaja tähendab probleeme perekonnas, ettevõttes ja riigis.

Kõige rohkem tööõnnetusi ettevõtete põhitegevusalade järgi toimus 2005. aastal hulgi- ja jaekaubanduses (345 ehk 10% kõigist tööõnnetustest), puidutöötlemises (337 ehk 10%), järgnesid metallide, masinate ja seadmete tootmine ja ehitus. Töösurmasid oli enim maismaatranspordis (5) ning hulgi- ja jaekaubanduses (4). Raskeid tööõnnetusi oli mullu kõige rohkem ehituses (112), metallitootmises (108) ning hulgi- ja jaekaubanduses (103).

Suhtarvult ehk 100 000 töötaja kohta oli tööõnnetusi ettevõtete põhitegevusala järgi kõige rohkem kemikaalide ja keemiatoodete tootmises, puidutöötlemises, mööblitööstuses. Aastas lähevad tööõnnetused Eestis riigile maksma ligi 50 miljonit krooni.

Eelmisel aastal juhtus kõige rohkem tööõnnetusi noortega – vanuses 20–24 aastat oli neid üle poole tuhande ehk 14% kõigist tööõnnetustest, vanuses 25–29 aga 384 ehk 11,3%.

Ohustatud noored

124 tööõnnetust juhtus meil päris noorte, 15–19-aastaste töötajatega, mis teeb eriti murelikuks. Euroopa töötervishoiu ja tööohutuse agentuur ongi kuulutanud tänavuse aasta noorte tööohutuse aastaks, mis sobib täielikult Eesti olukorraga.

Rahvusvaheline tööorganisatsioon ei nõustu väitega, et traumad ja kutsehaigused tööl on vältimatud. Tõhus ennetustöö annab eeldused ja võimalused ohutumalt töötada. Praegu aga kipub see jääma taga-plaanile, kuid igal töötajal on ju võõrandamatu õigus töölt tervena koju jõuda.

28. aprillil tähistati üle maailma töötervishoiu ja tööohutuse ning tööülesannete täitmisel hukkunute meenutamise päeva.

Õnnetused mujal


Osale arutelus

  • Tõnu Vare

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

METSÄ GROUP`S FINANCE TEAM is looking for ASSISTANT CONTROLLER

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. november 2017

Uudised

Tööriistad