Suhted, mis toovad rõõmu

 

Dalai-laama arvates on tõelise õnne allikaks nii tööl kui ka kodus inimlikud põhiväärtused – lahkus, sallivus, kaastunne, ausus, andestus.

Tegevused, põhjused, võimalused, valikud ja vaatenurgad, mis aitavad meil leida teed õnnelikuma elu poole algavad rahulolematuse ümberkujundamisest, mis ennekõike tähendab suhtumise muutmist.

Töörahulolu on oluline kõigi inimeste jaoks. Tööpsühholoogia uuringud on näidanud, et töörahulolul on kaks kõige olulisemat faktorit - soorituse tase ja suhted. Kuid töörahulolu on ka oluline komponent inimese terviklikust eluga rahulolust. Õnne saavutamiseks vajame veel
rahulolu isiklike suhete ja iseendaga.

Aeg-ajalt tuleks endalt küsida järgmist - mil määral on tasakaalus aeg ja energia, mida te kulutate tööle, endale ja suhetele? Kas te tunnete end oma suhetes teiste inimestega õnnelikuna? Kuidas valmistate tulevikule ette oma lapsi? Mil viisil te aitate ehitada paremat maailma? Mille järgi te otsustate, et olete edu saavutanud?

Juhtimisguru M.KetsDeVries´i sõnul on 4 põhilist viisi, kuidas inimestega edukalt suhelda. Esiteks apelleerida nende mõistusele. See tähendab eeldada, et inimesed käituvad ja mõtlevad loogiliselt. Teiseks, apelleerida nende kiindumusele. Teades, et armastust napib kõikidele tuleks seda emotsiooni pakkuda oma suhtluspartneritele.

Võib ka a
pelleerida nende intuitsioonile. Intuitsioon on sisemine taip, otsustamine info defitsiidis ja eeldus, et inimene saab ise aru.
Viimaseks võiks a
pelleerida nende ihale. See tähendab seda, et teha suhetest ja koosolemisest meeldiv ja lõbus tegevus. Suhtlemisel peaks kasutama kõike nelja, kuid võtmeküsimuseks on, milline on õige segu?

Et suhtlusprotsess õnnestuks on vaja mõista, et olenemata suhtlemise konkreetsest kontekstist ja kogemustest, mõjutab teabe vahendamise protsessi alati kolm tegurit:

Esiteks - tähendus on inimestes, mitte sõnades. Tähendus tekib sõnadele siis, kui neid kasutab konkreetne inimene. Sõnal on palju tähendusi. Teiseks - suhtlemine ei ole täiuslik. Ebatäiuslikkus on tihedalt seotud müraga, mille hulka kuulub ka tähenduse mõju. Müra võib teabe edastaja seisukohast olla nii sisemine kui väline. Kolmandaks -suhtlemine on pöördumatu ning kordumatu protsess, sest ta toimub alati teatud tingimustes, teatud ajahetkel, seda pole võimalik peatada. Isegi mingist hetkest videosalvestuse vaatamine ei muuda suhtlemist korratavaks, sest aja jooksul saavad inimesed uut teavet ja muutuvad koos sellega. Just pöördumatus on see, mis peaks panema meid püüdlema heade suhete poole.

Infotöötlus tähendab maailma mõistmist ja tähenduse andmist ümbritsevale. Iga inimene töötleb infot läbi nelja kanali: faktide, tunnete, hoiakute ja väärtuste. Asjad ei ole head ega halvad, sina hindad neid. Sa kuuled ja märkad seda, mis on sulle tähtis. Oluline on mõista, et maailm on sulle antud läbi sinu enda ja sina ise saad teha end õnnelikuks!

Head suhtlejat iseloomustab eelkõige tagasihoidlikkus – arusaam, ükski võit pole ainult sinu teene; inimlikkus – mis ilmutab end selles, kuidas sa kohtled inimesi, kellest sul ei ole kasu; huumor – valmisolek naerda iseenda nõrkade külgede üle; ning usaldus – suhtlemine saab alguse usaldusest ja usust, et me ei kasutata üksteist ära.

Kuidas vastata siis lõppkokkuvõttes küsimusele – millised suhted toovad rõõmu? Need on suhted, kus me oleme tõsiselt võetud ja meid koheldakse inimesena, sellisena nagu me oleme, mitte ametist lähtuvalt. Suhted, mis meid väärtustavad, mida kogedes me tunneme end tähtsana, olulisena ja väärtuslikuna ning töösuhted, mis annavad meile tunde, et me teeme olulist ja väärtuslikku tööd.

Osale arutelus

  • Anu Virovere

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad