Complexi kasutamiseks tuleb taotleda uued kasutajaõigused

Alates 1. maist on klientidele avatud Maksu ja Tolliameti uus tollideklaratsioonide elektroonilise töötlemise süsteem COMPLEX , kasutajaõiguste saamiseks tuleb ettevõtte seaduslikul esindajal (B kaardil märgitud isikul) esitada ameti teenindusbüroole vormikohane taotlus e-maksuameti rakenduste kasutajaõiguste saamiseks nendele isikutele, kes hakkavad ettevõtte nimel vastavaid tegevusi tegema.

Amet palub tähele panna, et selleks, et alates 1. maist oleks klientidel võimalik tollideklaratsioone uue süsteemi COMPLEX kaudu esitada, peavad isikutele, kes soovivad elektroonselt tollideklaratsioone esitada olema kasutajaõigused ettevõtte esindaja poolt taotletud ja ametniku poolt andmebaasi sisestatud. Taotlusi e-teenuste kasutajaõiguste saamiseks võetakse vastu alates 19.04 ning taotlused tuleb esitada ka nendel ettevõtetel, kes osalesid pilootprojektis.

Taotluse vormi leiab Maksu- ja Tolliameti kodulehelt www.emta.ee rubriigist e- maksuamet, kuidas saada kasutajaks. Ettevõtte seadusliku esindaja nimel võib taotlusi esitada ka selleks notariaalselt kinnitatud volikirjaga ettevõtet esindama volitatud isik.

Tolliagentuuri seaduslik esindaja võib taotleda oma ettevõtte nimel tollideklaratsioonide esitamise õigusi ainult tolliagentidele, kes on sooritanud tolliagendi eksami ning omavad kehtivat tunnistust. Tolliagentuuri esindajal peab taotluse esitamisel kaasas olema tolliagentuuri tegevusluba ja tolliagendile väljastatud tunnistus.

Kui tolliagentuur esitab tollideklaratsioone lepingu alusel teise ettevõtte eest ning soovib maksude tasumiseks kasutada esindatava ettevõtte tagatist või ettemakset, tuleb tolliagentuuri ja tema kliendi vahel sõlmitud leping või lihtkirjalik volitus agentuuri kliendi poolt esitada samuti Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroole. Lepingulise suhte kajastamine MTA infosüsteemis võimaldab tolliagentuuril kasutada esindatava ettevõtte tagatist või ettemakset.

Kui isik, kellele on õigused ettevõtte nimel e-maksuameti teenuste kasutamiseks taotletud, lõpetab tegevuse, tuleb antud õiguse lõpetamiseks ettevõtte esindaja poolt saata vastav teade läbi e-maksuameti või esitada kirjalik taotlus Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroole.

Klienditeeninduse kohad ja lahtiolekuajad leiab Maksu- ja Tolliameti kodulehel www.emta.ee. Kohtades, kus maksubüroo ja tollibüroo asuvad erineval aadressil, tuleb pöörduda õiguste taotlemiseks maksubüroo poole. Uus tollideklaratsoonide elektroonilise töötlemise süsteem COMPLEX, samuti lihtsustatud tollideklaratsioonide töötlemise süsteem SIMP ning mitmeid toetavad alamsüsteemid nagu TAGATISED, LUBA ja ARUANDLUS avatakse klientidele kasutamiseks 1. mail 2006.

Kliendile tähendab see tollideklaratsioonide ja lihtsustatud tollideklaratsioonide edastamist e-maksuameti kaudu. Samuti on klientidel nüüd võimalus jälgida elektrooniliselt lubade kehtivust, piisava tagatise olemasolu või esitada loast tuleneva kohustuse kohaselt aruandeid, taotlusi jm. Täiendavat informatsiooni saab Maksu- ja Tolliameti kodulehelt www.emta.ee rubriigist COMPLEX või kirjutades e-posti aadressile complex@emta.ee.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

31. august 2018

Uudised

Tööriistad