Kutsetunnistus viitab töötaja pühendumusele

Kutsetunnistuse taotlemine on kujunenud oluliseks motivaatoriks, et tõestada
nii endale kui ka tööandjale oma professionaalseid oskusi ja pädevust. Olen
kuulnud nii mõnegi asjaliku töötaja kommentaari pärast kutsekvalifikatsiooni
nõuetega tutvumist: “Loed läbi ja saad ise ka aru, mida oskad ja võid.” Või:
“Saab selgeks, kuhu pürgida ja mida juurde õppida.” Huvi kutse omistamise vastu
annab töötajale selguse olemasolevates ja puuduvates oskustes, teadmise
koolitusvõimaluste kasutamiseks ning oma karjääri ja arengu kavandamiseks.

Kontrollimisvajadus väheneb

Kutsetunnistuse olemasolu korral väheneb vajadus töötaja teadmiste, oskuste ja töösoorituse nõuetele vastavuse kontrolli järele, sest kandidaadi ettevalmistusele ja kogemustele on antud pädevate hindajate garantii. Kutsetunnistuse saamiseks peab töötaja tõestama oma pädevust tippspetsialistidest koosnevale erapooletule kutsenõukogule. See eeldab lisatööd ja dokumentide koostamist. Kui töötaja selle ise ette võtab, võib eeldada, et ta usub endasse ning tahab kinnitust, kas tema kvalifikatsioon vastab ametinõuetele. Nii annab kutsetunnistuse olemasolu märku töötaja pühendumusest ja ambitsioonikusest.

Tööandja saab kutsetesüsteemi rakenda arenguvestluste abimaterjalina ja talentide arendamise mõõdikuna. Nii võib kutse omistamise süsteemist saada organisatsiooni personalitegevusi ühendav ja süstematiseeriv töövahend.

Kutsetesüsteem korrastab ka tööjõuturgu, selgitades tööandja ootuseid tööjõu hariduse ja väljaõppe ning tööharjumuste ja -hoiakute suhtes. Personalijuhtimises annab see võimaluse luua selge ja korrastatud ametitesüsteem ning kavandada koolitusplaane.

Kutsestandard lihtsustab juhtide tööd, sest selles kirjeldatut saab kasutada ametinõuete määratlemiseks ja ametijuhendi koostamiseks.

Kutsestandardit saab rakendada töötajate arengukavade koostamisel. Standardi tasemete nõuded saab võtta organisatsioonisisese täiendkoolituse aluseks. Oskuste, teadmiste ja tegevusnäitajate osa võib olla töötaja isikliku koolitusplaani alus ja arenguvestluse teema. Järgmine kutsekvalifikatsiooni tase motiveerib töötajaid õppima ja võimaldab palgatõusu. Organisatsiooni tunnustus või palgaastme muutumine kutsetunnistuse saamise korral kinnitab kutsetunnistuse olulisust ja ametioskuste väärtustamist.

Osale arutelus

  • Taimi Elenurm

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad