Kutsetunnistus viitab töötaja pühendumusele

Kutsetunnistuse taotlemine on kujunenud oluliseks motivaatoriks, et tõestada
nii endale kui ka tööandjale oma professionaalseid oskusi ja pädevust. Olen
kuulnud nii mõnegi asjaliku töötaja kommentaari pärast kutsekvalifikatsiooni
nõuetega tutvumist: “Loed läbi ja saad ise ka aru, mida oskad ja võid.” Või:
“Saab selgeks, kuhu pürgida ja mida juurde õppida.” Huvi kutse omistamise vastu
annab töötajale selguse olemasolevates ja puuduvates oskustes, teadmise
koolitusvõimaluste kasutamiseks ning oma karjääri ja arengu kavandamiseks.

Kontrollimisvajadus väheneb

Kutsetunnistuse olemasolu korral väheneb vajadus töötaja teadmiste, oskuste ja töösoorituse nõuetele vastavuse kontrolli järele, sest kandidaadi ettevalmistusele ja kogemustele on antud pädevate hindajate garantii. Kutsetunnistuse saamiseks peab töötaja tõestama oma pädevust tippspetsialistidest koosnevale erapooletule kutsenõukogule. See eeldab lisatööd ja dokumentide koostamist. Kui töötaja selle ise ette võtab, võib eeldada, et ta usub endasse ning tahab kinnitust, kas tema kvalifikatsioon vastab ametinõuetele. Nii annab kutsetunnistuse olemasolu märku töötaja pühendumusest ja ambitsioonikusest.

Tööandja saab kutsetesüsteemi rakenda arenguvestluste abimaterjalina ja talentide arendamise mõõdikuna. Nii võib kutse omistamise süsteemist saada organisatsiooni personalitegevusi ühendav ja süstematiseeriv töövahend.

Kutsetesüsteem korrastab ka tööjõuturgu, selgitades tööandja ootuseid tööjõu hariduse ja väljaõppe ning tööharjumuste ja -hoiakute suhtes. Personalijuhtimises annab see võimaluse luua selge ja korrastatud ametitesüsteem ning kavandada koolitusplaane.

Kutsestandard lihtsustab juhtide tööd, sest selles kirjeldatut saab kasutada ametinõuete määratlemiseks ja ametijuhendi koostamiseks.

Kutsestandardit saab rakendada töötajate arengukavade koostamisel. Standardi tasemete nõuded saab võtta organisatsioonisisese täiendkoolituse aluseks. Oskuste, teadmiste ja tegevusnäitajate osa võib olla töötaja isikliku koolitusplaani alus ja arenguvestluse teema. Järgmine kutsekvalifikatsiooni tase motiveerib töötajaid õppima ja võimaldab palgatõusu. Organisatsiooni tunnustus või palgaastme muutumine kutsetunnistuse saamise korral kinnitab kutsetunnistuse olulisust ja ametioskuste väärtustamist.

Osale arutelus

  • Taimi Elenurm

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad