Tutvustades üht alternatiivmeditsiini meetodit – Reiki

Reiki
on saanud viimaste aastate jooksul üha populaarsemaks inimeste
ringkonnas, keda huvitab tervenemine ja tervendamine alternatsiivsete
meetodite abiga. Ka raamatukogude kuulutusestendidele pannakse üha
enam üles üleskutseid reiki kursustele ning tegelikult on
seda võimalik õppida igal huvitatul. Tegelikult on
reiki populaarne ka mujal maailmas ja oma ealt palju vanem kui üks
sajand. Juba eelmise sajandi alguses teati reikit kui loomuliku
tervendamise universaalset süsteemi, mida kasutati peamiselt
tervendamisel käte pealepanemise läbi. Väljudes
Jaapanist - riigist, kust reiki taassündis, levis
reiki-õpetus kiiresti üle maailma ning selgeks sai, et
see ei ole pelgalt tervendamisõpetus käte peale panemise
kaudu, vaid midagi palju enamat.

Universaalne Eluenergia

Sõna "reiki" tähendus jaapani keelest tõlkides on „Universaalne Eluenergia“. Hawaio Takata oli naine, kes tõi selle õpetuse Jaapanist ning levitas seda kogu maailmas. Tema on ka öelnud: "Reiki on suur, mõõtmatult sügav energia, mis ongi Universaalne Eluenergia. See on inimmõistusele hoomamatu. Sellegipoolest saab iga elusolend selle õnnistuse osaliseks iga päev ärgates ja uinudes."

Võimalik, et selles maailmas pole reiki võimsust veel keegi lõplikult tunnetanud.

Kui reiki tervendaja asetab käed patsiendi kehale, voolab reiki just käte kaudu patsiendi organismi. Reiki liikumist võib tunda soojusena, jahedusena, vibratsioonina, raskustundena, torgetena, näpistusetena jne. Füüsilisel tasandil võib reikit kirjeldada - pinges lihased lõdvestuvad, valu vaigistub, luude ja haavandite tervenemine kiireneb, põletusjärgsete- ja põrutushaavade koed paranevad ning leevenevad veel muudki probleemid.

Mentaalsel ja emotsionaalsel tasandil tekib paljudel patsientidel kiiresti rõõmu, kaitstuse ja rahu tunne, kaob emotsionaalne pingestatus ja depressioon. Selle sügava lõdvestumise lainel toimub energia tasakaalustamine ning toimima hakkab inimkeha/organismi enesetervendamise mehhanism.

Kosmetoloogias võimaldab reiki saavutada suurepäraseid tulemusi lihtsalt käte pealepanemisel ning reiki edastamisel kosmeetilise protseduuri läbiviimise ajal, kusjuures kosmeetilised vahendid täituvad elustava energiaga. Kosmeetiline massaazh, mis on teostatud reiki energia nivoos, on 5-10 korda efektiivsem tavapärasest protseduurist. Reiki on pehmetoimeline terapeutiline vahend, mida kasutatakse mitte ainult mittetraditsioonilises meditsiinis, vaid ka paljud professionaalsed meedikud ühildavad selle kasutamist oma individuaalses praktikas. Reiki praktikud kinnitavad, et reikit võib edastada igas olukorras: kodus, hotellis, haiglas, vanglas, transpordis, jne.

Usui tervendamissüsteem on üks struktuur, mille alusel toimub reiki õpilaste õpetamine. Seda süsteemi antakse edasi ka Eestis reiki õpetajate poolt. Sellele tervendamissüsteemile on antud asutaja nimi: Mikao Usui oli kristlik preester ja õpetaja Kiotos (Jaapanis) 19.sajandil. Ligi seitse aastat kulutas ta tõe otsingutele, püüdes leida vastust küsimusele selliste ajalooliselt tunnustatud suur vaimsete õpetajate nagu Jeesus, Buddha, Krishna jt tervendamise toime mehhanismi fenomeni kohta. Reisides, mediteerides, uurides ja õppides arendas ta iidsetele budistlikele tehnikatele rajaneva tervendamispraktika, mis on kirjutatud sanskriti keeles ning pühendas kogu oma ülejäänud elu selle loomuliku tervendamise metoodika õpetamisele ja praktiseerimisele.

Dr. Usui ja tema järel ka dr. Hujiro Haijashi lõid suurepärase, korrapärase, rangelt reglementeeritud süsteemi, mille nimeks sai Manuaalse Teraapia läbi Loomuliku Tervenemise süsteem. Selles on erilisel kohal kõikide rituaalide, meetodite ja õpetamise tähtaegade range järgimine. Dr. Haijashi töötas välja käte põhiasendid ja nende pealepanemise järjestuse. Seda õpetati esimesel astmel. Teisel astmel tutvustati õpilastele reiki sümbolieid. Sümboleid on ainult kolm. Kuni viimase ajani oli see informatsioon rangelt salastatud. Õpilased pidid märgid meelde jätma õppeseminari jooksul ning neid ei lubatud kirja panna. Reiki õpetamise traditsioon oli teadmiste suuline edastamine, mis anti edasi meistrilt õpilasele. Dr. Usui pani kirja põhireeglid, mida peab järgima iga Reiki õpetaja; edaspidi muutusid need tema õpetuses põhiliseks filosoofiliseks kontseptsiooniks.

Reiki õpetuse põhireeglid/filosoofiline kontseptsioon:

- Just täna ära vihasta.
- Just täna ära muretse.
- Ole tänulik kõige suhtes.
- Austa oma vanemaid, õpetajad, vanureid.
- Teeni oma elatist ausalt.
- Ole heatahtlik kõige elava vastu.

Veel reikist

Sõna „Reiki“ koosneb tegelikult kahest sõnast – „rei“ ja „ki“ ning pärinebki jaapani keelest. „Ki“ tähistab universaalset, kõikehõlmavat elujõudu. Hiina keeles tähistab sama mõistet sõna „chi“; Indias öeldakse selle kohta „prana“ - ning meil tänapäeval kasutatakse selle kohta enamasti väljendit bioenergeetika.

Sõna „rei“ tähendusi on aga pea lõputult. See tähistab universaalset, transtsendentaalset vaimu, müstilist jõudu, meelt, hinge, vaimu, armastust, tänulikkust ning palju muud. Kui need kaks sõna nüüd kokku liita - võimendada universaalne elujõud ki mõistega rei - saame universaalse elujõu energia, jumaliku tingimusteta armastuse energia. Reiki on seega kõike läbiv ja siduv eluenergia.

Reiki on täiesti sõltumatu kõikidest religioonidest ning uskumustest, kuid samas on teda võimalik kaasata pea kõigisse eluprotsessidesse, õpetustesse ning uskumustesse. Reikis ei ole midagi müstilist ja keerulist. See kutsub esile iseenesliku tervenemise, täidab elujõuga keha ja hinge, taastab hingelise tasakaalu ning hea enesetunde. See toimib kõikidel tasanditel – kehalisel, emotsionaalsel, hingelisel ning vaimsel tasandil.

Kasutatud allikad:

www.valgusesaar.ee

www.reiki.ee

Osale arutelus

  • Aive Antsov

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad