Tulumaksu tulevik ähmane

Peaminister Andrus Ansip ja rahandusminister Aivar Sõerd tunnistasid reedel Kumus toimunud Eesti Tööandjate Keskliidu konverentsil Tuulelohelend, et praegune valitsus ei ole seda teemat seni kordagi arutanud.

Peaminister ütles, et Eesti peaks alates 2009. aastast dividendide maksustamise ära kaotama ja käituma edasi samamoodi nagu praegu. Ansipi sõnul on olemas võimalus, et Eesti riik lihtsalt ei võta 2009. aastast enam tütarettevõtetelt emaettevõttele makstavatelt dividendidelt maksu, kuid ettevõtete tulumaks jääb alles. "Ma ei näe, et meil tekiks probleeme Euroopa Liiduga," ütles Ansip, kelle sõnul pole keegi öelnud, et Eesti peaks loobuma ettevõtete reinvesteeritud kasumi maksuvabastusest. Ansipi sõnul kaotab riik esimesel aastal küll hinnanguliselt 800 miljonit krooni, kuid see pole mingi oluline kaotus, sest raha tuleb hiljem tänu soodsamale maksukliimale kuhjaga tagasi.

Rahandusminister Aivar Sõerdi sõnul satuksid aga sel juhul löögi alla teiste riikidega sõlmitud topeltmaksustamise vältimise lepingud, praeguseks on selliseid lepinguid sõlmitud 33, veel kümme on ettevalmistamisel.

Eelmine rahandusminister, Res Publica esimees Taavi Veskimägi rääkis, et tema kehtestaks ettevõtetele 5protsendilise tulumaksu, millele lisanduks 10-15protsendiline tulumaks dividendidelt.

Vestlusringis osalenud suurettevõtjad Jüri Käo ja Enn Veskimägi kinnitasid aga justkui ühest suust, et ettevõtjad tahaksid ikkagi üsna pea teada saada, et mis siis aastal 2009 juhtuma hakkab.

"Elukogenud inimesena ei usu ma neist ühtki," ütles Enn Veskimägi saalitäie suurettevõtjate ees ning teenis sellega naerupahvaku. "Ootame kindlalt mingit kindlat konkreetsust. Millal tekib 1-2 varianti, mille vahel saab valida?" esitas Enn Veskimägi küsimuse ning vihjas: "Läti 15protsendiline tulumaks on selgelt atraktiivne." Sõerd mainis seepeale, et umbes kolme nädala pärast peaks ministeeriumis kontseptsioon valmis saama.

Taavi Veskimägi sõnas veel, et ettevõtete maksustamise küsimus tuleks kiiremas korras, veel selle Riigikogu koosseisuga lahendada. "Näen, et tänase Riigikogu koosseisuga on võimalik teha ettevõtluskeskkonda atraktiivsena hoidev lahendus ära," ütles Veskimägi, põhjendades, et ta pole kindel, kas pärast järgmise aasta Riigikogu valimisi need jõud, kes soovivad ettevõtte tulu maksustada, dominantseks ei muutu.

Osale arutelus

  • Villy Paimets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad