Tööturuamet alustab taas töötutele suunatud projektitaotluste vastuvõtmist

Oodatud on projektid eelarvega 300 000–10 000 000 krooni, millest 80%
ulatuses on võimalik taotleda Euroopa sotsiaalfondi toetust. RAK-i meetme 1.3
“Võrdsed võimalused tööturul“ projektide rahastamiseks on vabu vahendeid 60
miljonit krooni.

Märtsi lõpus, aprilli alguses kuulutavad tööturuamet (TTA) ja sotsiaalministeerium välja kolmanda projektikonkursi, mille raames saavad projektitaotlusi esitada MTÜ-d, sihtasutused, koolituskeskused, kohalikud omavalitsused ja riigiasutused, välja arvatud riigi tööturuasutused.

Seega on jätkuvalt võimalik ümberõpe, tööalase keeleõppe ja teiste koolituste, nõustamise ning töökohtade kohandamise abil aidata tööle nii töötuid kui ka koondamisteate saanuid. Projektide raames toetatakse samuti tööhõivealast abi ning kaitstud või tugiisikuga töökohtade loomist ja muude üleminekutöö võimaluste loomist.

Rahastatakse peamiselt “pehmeid“ tegevusi, see tähendab, et ehitada ja remontida projektide kaudu ei saa.
Viimasesse taotlusvooru ootame eelkõige projekte, mis on suunatud just pikaajalistele töötutele, noortele töötutele, kohtulikult karistatutele, vanemaealistele töötutele ning naistele.

Taotlemine senisest lihtsam

Uue taotlusvooru taotlusvorm on varasemast veidi lihtsam ja loogilisem. Ka finantsplaani ning eelarve vorme on lihtsustatud ja täiendatud.

Projekti tegevusi kavandades tuleb kindlasti arvestada, et projektid peavad oma tegevuse lõpetama hiljemalt 31. augustiks 2008.

Kui projekt juba valmis on kirjutatud ning esitatud, kontrollib tööturuamet taotluse vastavust 30 päeva jooksul. Puuduste korral annab tööturuamet neist taotlejale teada ning võimaluse vead viie tööpäeva jooksul parandada. Piisavalt põhjendatuna saab uues taotlusvoorus eelarvesse arvestada ka need kulud, mis on tehtud poole aasta jooksul projektitaotluse ettevalmistamisel.

Ettevalmistuskuludele on seatud aga kindel rahaline piir – need võivad olla kõige rohkem 5% projekti kogukuludest, kuid mitte rohkem kui 100 000 krooni. Oluline on aga silmas pidada, et kui projekt rahastamisotsust ei saa, tuleb kulud kanda taotlejal.

Projektitaotlusi hindavad vähemalt kaks sõltumatut eksperti, kes ei ole TTA, sotsiaalministeeriumi ega toetust taotleva asutuse teenistujad, töötajad ega nendega lepingulistes suhetes.

Rahastamisotsuse saavad paremusjärjestuse alusel parimad taotlused, mille ekspertidelt saadud hindamispunktide summa keskmine on vähemalt 75 punkti.


Projekti kirjutamisel
aitab tööturuamet

•• Projektikirjutajate nõustamisega tegeleb tööturuamet (TTA).
•• Tööturuameti kodulehele www.tta.ee/esf pannakse vooru väljakuulutamisel ka vastavad taotlusvormid ning uuendatud juhendid.
•• Taotlusvoor kuulutatakse välja lähiajal ning see on avatud vähemalt 30 päeva.
•• Projektile saab ESF-ist toetust taotleda kuni 80% projekti kuludest.
•• Vähemalt 20% projekti kuludest peab olema finantseeritud riigi, kohaliku omavalitsuse või mõne muu avalik-õigusliku juriidilise isiku poolt.
•• Sotsiaalministeerium annab taotlusvooru algusest teada üleriigilise meedia kaudu.

Osale arutelus

  • Kristi Suur

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad