Maksuprokurörid vormivad ÜKTst trendi

Seekord istus süüpingis vanem vene mees, kes tunnistas ajakirjanikule: "Maksusumma tasumiseks võtsin põhimõtteliselt laenu." Rohkem kui kahe miljoni krooni hankimiseks enne kohtuistungit pantisid tema sugulased-tuttavad oma kinnisvara.

Kohtualuse vastutusel tegi Stella Zdobnõhi Audiitorteenuste AS aastatel 1997-2002. tehinguid maksuvabade firmadega. Neist tehinguist tekkis rohkem kui 1,5 miljoni kroonine tulumaksuvõlg, millele oli maksukontrolli lõpuks tiksunud ligi pool miljonit krooni intressi.

"Mul on kaks teismelist last," pihtis hallipäine mees, "naine on töötu. Olen pere ainus toitja ega kujuta ette, mis ajast ma ühiskondlikku tööd tegema hakkan. Olen varem õpetanud ja oskan autot juhtida. Ehitustöö ei tule vist arvesse, aga ma ei ole veel küsinud."

Asenduskaristuseks 730 tundi üldkasulikku tööd tuleb väikeettevõtjal teha kahe aasta jooksul.

Ettevõtja kinnitas, et sõlmib prokuröriga kokkuleppe vabatahtlikult, ehkki karistus võiks leebem olla.

Kohtunik selgitas, et võib kahtluse korral kokkuleppe ka kinnitamata jätta.

Põhja ringkonnaprokuratuuri maksuprokurör Andrei Voronin ütles, et üldkasuliku tööga asendatakse vanglakaristust vaid nendel, kes kustutavad maksusumma koos intressidega enne kohtuistungit.

"Kui ettevõtjad kuritarvitavad prokuratuuri aega, siis me vanglakaristuse asendamisega ei nõustu," lisas Voronin ja tõi näite, kus mindi suhteliselt väikeste maksusummade pärast riigikohtuni välja.

Üldkasuliku töö mahtu, mis ulatus 730 tunnini, pidas Voronin õiglaseks. Ta märkis, et tundide hulk sõltub konkreetsest juhtumist ning maksupettusse kistud inimestest. Sel puhul oli tegemist firmaga, mis oleks pidanud teistele eeskujuks olema, sest pakuti koolitust, lisas Voronin.

Varem on üldkasuliku tööga oma maksupettust lunastama nõustunud kunagine TV1 juhatuse liige Vallo Toomet, kes korraldab kodututele saunapäevi. Juustuärimees Ago Teder ja teda abistanud riiulifirmade omanik Marian Vahuri mõisteti maksupettust heastama haiglasse. Mitmed ehitusettevõtjad on klaarinud oma maksupettusi raha annetamisega heategevuseks.

Üldkasuliku töö eest palka ei maksta. Tööandjana eelistatakse MTÜd, avalik-õiguslikku asutust, omavalitsust, kirikut, haiglat või vanadekodu.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad