Maksuprokurörid vormivad ÜKTst trendi

Seekord istus süüpingis vanem vene mees, kes tunnistas ajakirjanikule: "Maksusumma tasumiseks võtsin põhimõtteliselt laenu." Rohkem kui kahe miljoni krooni hankimiseks enne kohtuistungit pantisid tema sugulased-tuttavad oma kinnisvara.

Kohtualuse vastutusel tegi Stella Zdobnõhi Audiitorteenuste AS aastatel 1997-2002. tehinguid maksuvabade firmadega. Neist tehinguist tekkis rohkem kui 1,5 miljoni kroonine tulumaksuvõlg, millele oli maksukontrolli lõpuks tiksunud ligi pool miljonit krooni intressi.

"Mul on kaks teismelist last," pihtis hallipäine mees, "naine on töötu. Olen pere ainus toitja ega kujuta ette, mis ajast ma ühiskondlikku tööd tegema hakkan. Olen varem õpetanud ja oskan autot juhtida. Ehitustöö ei tule vist arvesse, aga ma ei ole veel küsinud."

Asenduskaristuseks 730 tundi üldkasulikku tööd tuleb väikeettevõtjal teha kahe aasta jooksul.

Ettevõtja kinnitas, et sõlmib prokuröriga kokkuleppe vabatahtlikult, ehkki karistus võiks leebem olla.

Kohtunik selgitas, et võib kahtluse korral kokkuleppe ka kinnitamata jätta.

Põhja ringkonnaprokuratuuri maksuprokurör Andrei Voronin ütles, et üldkasuliku tööga asendatakse vanglakaristust vaid nendel, kes kustutavad maksusumma koos intressidega enne kohtuistungit.

"Kui ettevõtjad kuritarvitavad prokuratuuri aega, siis me vanglakaristuse asendamisega ei nõustu," lisas Voronin ja tõi näite, kus mindi suhteliselt väikeste maksusummade pärast riigikohtuni välja.

Üldkasuliku töö mahtu, mis ulatus 730 tunnini, pidas Voronin õiglaseks. Ta märkis, et tundide hulk sõltub konkreetsest juhtumist ning maksupettusse kistud inimestest. Sel puhul oli tegemist firmaga, mis oleks pidanud teistele eeskujuks olema, sest pakuti koolitust, lisas Voronin.

Varem on üldkasuliku tööga oma maksupettust lunastama nõustunud kunagine TV1 juhatuse liige Vallo Toomet, kes korraldab kodututele saunapäevi. Juustuärimees Ago Teder ja teda abistanud riiulifirmade omanik Marian Vahuri mõisteti maksupettust heastama haiglasse. Mitmed ehitusettevõtjad on klaarinud oma maksupettusi raha annetamisega heategevuseks.

Üldkasuliku töö eest palka ei maksta. Tööandjana eelistatakse MTÜd, avalik-õiguslikku asutust, omavalitsust, kirikut, haiglat või vanadekodu.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Wellman otsib ÄRI- JA FINANTSANALÜÜTIKUT

Wellman OÜ

08. veebruar 2018

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

26. jaanuar 2018

Uudised

Tööriistad