Hooldushüvitis

Hooldushüvitist makstakse kindlustatud isikule töövõimetuslehele märgitud
töö- või teenistuskohustuste täitmisest vabastuse esimesest päevast
alates.

Alla 12-aastase lapse kodus hooldamise korral makstakse hüvitist ühe kalendripäeva eest 100% ühe kalendripäeva keskmisest tulust ja haiglas põetamise korral 80%.

Alla 12-aastase lapse hooldajal on õigus saada hoolduslehe alusel hüvitist kuni 14 päeva eest.

Haige perekonnaliikme kodus põetamise või alla 16-aastase puudega lapse hooldamise korral makstakse hüvitist ühe kalendripäeva eest 80% ühe kalendripäeva keskmisest tulust. Haige perekonnaliikme kodus põetamise korral on hooldajal õigus saada hoolduslehe alusel hüvitist kuni 7 päeva eest.

Alla 3-aastase lapse või alla 16-aastase puudega lapse hooldamise korral, kui lapse hooldaja ise on haige või talle osutatakse sünnitusabi, on hooldajal õigus saada hoolduslehe alusel hüvitist 80% kalendripäeva keskmisest tulust kuni 10 päeva eest.

Hooldushüvitise arvutamise näide:

Mart on töölepinguga töötaja, kes oli märtsis 2005 8 päeva hoolduslehel oma 5-aastase lapsega. Hooldushüvitise arvutamise aluseks on eelnenud kalendriaasta e 2004. aasta sotsiaalmaks. 2004. aastal maksti Mardi eest sotsiaalmaksu 23 100 krooni (seega tulu 23 100/ 0,33 = 70 000 krooni) ja ta oli 15 päeva töövõimetuslehel. Nii on Mardi kalendripäeva keskmine tulu 70 000 jagada 350 (365 miinus 15 töövõimetuslehel oldud päeva) = 200 krooni. Hooldushüvitist saab ta 8 päeva eest, kuna hooldushüvitist makstakse esimesest päevast. 8 (päeva) korda 200 (kalendripäeva keskmine tulu) = 1600 krooni. Hooldushüvitist makstakse alla 12-aastase lapse puhul 100% ulatuses. Hüvitiselt peetakse kinni ka tulumaks, nii et kätte saab Mart 1216 krooni.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad