Töötuskindlustus aitab tagada sotsiaalset turvatunnet

1)
Täiskoormusega õppivad üliõpilased ei saa töötuskindlustushüvitist,
sest neil ole kehtiva töötu sotsiaalse kaitse seaduse järgi õigust
võtta end töötuna arvele. Töötukassa kodulehel on rubriigis “Kes saavad
töötuskindlustushüvitist?” välja toodud, et “töötuskindlustushüvitise
saamiseks peab inimene end kõigepealt olema töötuna arvele võtnud
kohalikus tööhõiveametis.”

2) Töötuskindlustuse seadus ei sea otsest piirangut täiskoormusega õppivate üliõpilaste õigusele saada töötuskindlustushüvitist. Töötuskindlustuse kohaselt on täiskoormusega õppivad üliõpilased sarnaselt teiste töötajatega kindlustatud isikud. Nagu mainitud, tuleneb piirang töötu sotsiaalse kaitse seaduses sätestatud töötuna arvele võtmise tingimustest. Nimetatud seaduse muutmiseks Riigikogule ettepanekute tegemine on sotsiaalministeeriumi pädevuses. Töötukassa kui töötuskindlustuse rakendusasutus ei saa seaduse muutmist algatada. Küll on töötukassa juhtinud nimetatud probleemile sotsiaalministeeriumi tähelepanu ning toimunud on arutelud, kuidas seda kõige paremini Riigikogu menetluses oleva uue tööturuteenuste ja –toetuste seaduse vastuvõtmisega lahendada.

3) Juhatuse liikme ja pensionäri töötasult ei peeta kinni töötuskindlustusmakset, sest töötuskindlustuse seaduse kohaselt on nad kindlustamata isikud. Täiskoormusega õppiv üliõpilane, kes töötab, on töötuskindlustuse seaduse kohaselt sarnaselt teiste töötajatega kindlustatu. See tähendab, et tema töötasult makstakse töötuskindlustusmakset ja tal koguneb töötatud aja eest töötuskindlustusstaaž. Nimetatud staažist sõltub omakorda hüvitise saamise maksimaalne periood. Kui üliõpilane, kes on varem töötanud, jääb pärast kooli lõpetamist töötuks, läheb hüvitise maksmise perioodi määramisel arvesse kogu varasem kindlustusstaaž.

Osale arutelus

  • Eesti töötukassa

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad