Töötuskindlustus aitab tagada sotsiaalset turvatunnet

1)
Täiskoormusega õppivad üliõpilased ei saa töötuskindlustushüvitist,
sest neil ole kehtiva töötu sotsiaalse kaitse seaduse järgi õigust
võtta end töötuna arvele. Töötukassa kodulehel on rubriigis “Kes saavad
töötuskindlustushüvitist?” välja toodud, et “töötuskindlustushüvitise
saamiseks peab inimene end kõigepealt olema töötuna arvele võtnud
kohalikus tööhõiveametis.”

2) Töötuskindlustuse seadus ei sea otsest piirangut täiskoormusega õppivate üliõpilaste õigusele saada töötuskindlustushüvitist. Töötuskindlustuse kohaselt on täiskoormusega õppivad üliõpilased sarnaselt teiste töötajatega kindlustatud isikud. Nagu mainitud, tuleneb piirang töötu sotsiaalse kaitse seaduses sätestatud töötuna arvele võtmise tingimustest. Nimetatud seaduse muutmiseks Riigikogule ettepanekute tegemine on sotsiaalministeeriumi pädevuses. Töötukassa kui töötuskindlustuse rakendusasutus ei saa seaduse muutmist algatada. Küll on töötukassa juhtinud nimetatud probleemile sotsiaalministeeriumi tähelepanu ning toimunud on arutelud, kuidas seda kõige paremini Riigikogu menetluses oleva uue tööturuteenuste ja –toetuste seaduse vastuvõtmisega lahendada.

3) Juhatuse liikme ja pensionäri töötasult ei peeta kinni töötuskindlustusmakset, sest töötuskindlustuse seaduse kohaselt on nad kindlustamata isikud. Täiskoormusega õppiv üliõpilane, kes töötab, on töötuskindlustuse seaduse kohaselt sarnaselt teiste töötajatega kindlustatu. See tähendab, et tema töötasult makstakse töötuskindlustusmakset ja tal koguneb töötatud aja eest töötuskindlustusstaaž. Nimetatud staažist sõltub omakorda hüvitise saamise maksimaalne periood. Kui üliõpilane, kes on varem töötanud, jääb pärast kooli lõpetamist töötuks, läheb hüvitise maksmise perioodi määramisel arvesse kogu varasem kindlustusstaaž.

Osale arutelus

  • Eesti töötukassa

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad