Töötuskindlustus aitab tagada sotsiaalset turvatunnet

1)
Täiskoormusega õppivad üliõpilased ei saa töötuskindlustushüvitist,
sest neil ole kehtiva töötu sotsiaalse kaitse seaduse järgi õigust
võtta end töötuna arvele. Töötukassa kodulehel on rubriigis “Kes saavad
töötuskindlustushüvitist?” välja toodud, et “töötuskindlustushüvitise
saamiseks peab inimene end kõigepealt olema töötuna arvele võtnud
kohalikus tööhõiveametis.”

2) Töötuskindlustuse seadus ei sea otsest piirangut täiskoormusega õppivate üliõpilaste õigusele saada töötuskindlustushüvitist. Töötuskindlustuse kohaselt on täiskoormusega õppivad üliõpilased sarnaselt teiste töötajatega kindlustatud isikud. Nagu mainitud, tuleneb piirang töötu sotsiaalse kaitse seaduses sätestatud töötuna arvele võtmise tingimustest. Nimetatud seaduse muutmiseks Riigikogule ettepanekute tegemine on sotsiaalministeeriumi pädevuses. Töötukassa kui töötuskindlustuse rakendusasutus ei saa seaduse muutmist algatada. Küll on töötukassa juhtinud nimetatud probleemile sotsiaalministeeriumi tähelepanu ning toimunud on arutelud, kuidas seda kõige paremini Riigikogu menetluses oleva uue tööturuteenuste ja –toetuste seaduse vastuvõtmisega lahendada.

3) Juhatuse liikme ja pensionäri töötasult ei peeta kinni töötuskindlustusmakset, sest töötuskindlustuse seaduse kohaselt on nad kindlustamata isikud. Täiskoormusega õppiv üliõpilane, kes töötab, on töötuskindlustuse seaduse kohaselt sarnaselt teiste töötajatega kindlustatu. See tähendab, et tema töötasult makstakse töötuskindlustusmakset ja tal koguneb töötatud aja eest töötuskindlustusstaaž. Nimetatud staažist sõltub omakorda hüvitise saamise maksimaalne periood. Kui üliõpilane, kes on varem töötanud, jääb pärast kooli lõpetamist töötuks, läheb hüvitise maksmise perioodi määramisel arvesse kogu varasem kindlustusstaaž.

Osale arutelus

  • Eesti töötukassa

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad