Olulisemad maksukorralduse muudatused

Esimesest juulist 2005 jõustus terve hulk maksukorralduse seaduse (MKS) muudatusi. Nendest, mis ettevõtjaid kõige rohkem puudutab võib nimetada mitteresidendist tööandja registreerimise kohustuslikkust, enammakse avalikustamist ja e-kontrolli.

Registreerimiskohustus on nüüd ka mitteresidendist tööandjal ning seltsingul, ühisusel või muul juriidilise isiku staatust mitteomaval isikute ühendusel kümne tööpäeva jooksul maksukohustuse tekkimisest Eestis. Enne seaduse muudatust oli mitteresidendist tööandja registreerimine vabatahtlik ning seltsingu, ühisuse ja muu juriidilise isiku staatust mitteomaval isikute ühenduse registreerimise regulatsioon puudus üldse. Mitteresidendist tööandja registreerimiseks esitatavad andmed on samaks jäänud (MKS § 22 lg 1). Samas sätestatakse, et mitteresidendist tööandjana registreerimise õigus on ka enne maksukohustuse tekkimist.

Seoses MKS § 27 muutmisega ei avalikusta maksuhaldur enam maksude enammakseid ning vaide puhul on lubatud avalikustada ainult vaideotsuse resolutiivosa.

Kuna maksuhalduri 2005. aasta üks prioriteetidest on e-kontroll siis muudeti ka maksukorralduse seadust selles suunas. Juhul kui maksumaksja peab raamatupidamist elektroonselt, on ta kohustatud maksuhalduri nõudmisel andmed edastama elektroonselt. Dokumendid peavad olema loetavad või võimalik teisendada loetavasse vormi seitsme aasta jooksul. Samuti on seadusemuudatuse kohaselt maksukohustuslasel kohustus tutvustada revidendile raamatupidamissüsteemi ja raamatupidamisega seotud infosüsteeme.

Lisaks on tehtud muudatusi dokumentide kättetoimetamise, revidendi taandamise, rahvusvahalise infovahetuse, pangakonto arestimise jms osas.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Uudised

Tööriistad