Maksuhaldur muutis eelmiste perioodide deklaratsioonide parandamise võimalusi e-maksuamet

Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu, et alates 1. juulist muutusid e-Maksuametis tulu - ja sotsiaalmaksu deklaratsioonide (TSD), käibemaksu-, aktsiisi- ja INF deklaratsioonide parandamise tähtajad, pärast mida ei ole enam läbi e- maksuameti võimalik deklaratsioone parandada või kustutada.

Kõiki neid deklaratsioone on võimalik muuta paberil, esitades parandatud deklaratsiooni Maksu- ja Tolliameti kohalikule teenindusbüroole.

Parandused deklaratsioonis viib sisse Maksu- ja Tolliameti töötaja. Aktsiisideklaratsioonide puhul võtab ametnik maksumaksja pöördumise puhul
maha deklaratsiooni kinnituse, peale mida maksumaksja ise saab teha vajalikud muudatused.

TSD puhul ei saa e-maksuameti kaudu parandada 2003. aasta ja varasemaid deklaratsioone. Üldreegel näeb ette elektroonilise parandamise võimaluse säilimist poole aasta jooksul, alates kalendriaasta viimase deklaratsiooni
esitamise tähtajast. Seega viimaseid parandusi 2004. aasta deklaratsioonidele saab läbi e-maksuameti teha kuni 11. juulini, mis on

2005. aasta juunikuu TSD esitamise tähtaeg. Jooksva aasta TSD-de parandamist tähtajaliselt ei piirata.

Täiendus puudutab ka TSD-de failiga laadimist. Kui failis on näidatud periood, mille kohta enam parandust e-Maksuametis teha ei lubata, siis
lisatakse fail vigaste failide loetellu. Sealt loetelust kuvatakse ka põhjus, miks deklaratsiooni vastu ei võetud.

Käibemaksudeklaratsioonide (KMD) puhul on samuti keelatud parandada 2003. aasta ja varasemate perioodide deklaratsioone. Rakendatakse sama põhimõtet, kus käibemaksudeklaratsioonide parandamine e-Maksuametis on lubatud poole aasta jooksul alates kalendriaasta viimase deklaratsiooni esitamise tähtajast. Eelmise, 2004. aasta käibemaksudeklaratsioone saab parandada kuni 20. juulini, mis on juunikuu deklaratsiooni esitamise tähtaeg. Jooksva aasta KMD-de parandamine on e-Maksuametis lubatud.

INF deklaratsioone lubatakse parandada elektrooniliselt aruandeaastale järgneva aasta 15. aprillini. Seega 2005. aasta kohta esitatavaid INF deklaratsioone saab järgmisel aastal parandada kuni 15. aprillini 2006.

Iga konkreetset aktsiisideklaratsiooni on lubatud parandada elektrooniliselt kuni selle konkreetse deklaratsiooni esitamise tähtajani (k.a).

Kõiki deklaratsioone saab esitada ka peale parandamise tähtaja lõppu juhul, kui tegemist on esimese deklaratsiooniga, s.t varem oli deklaratsioon esitamata.

Deklaratsioonide parandamise põhimõtetet muudeti, kuna maksumaksjad, kes parandavad deklaratsioone elektrooniliselt, jätavad deklaratioonid sageli
väga pikaks ajaks kinnitamata. Sellisel juhul loetakse deklaratsioon automaatselt esitamata jäetuks ja see jääb välja ameti tehtavatest
statistilistest kokkuvõtetest. Parandatud paberdeklaratsiooni töötleb ametnik, mistõttu kinnitus võetakse maha ainult lühikeseks töötlemise ajaks.

Erandina on võimalik läbi e-maksuameti parandada eritunnustega tulu- ja otsiaalmaksudeklaratsioone XF ja ESD, mida esitavad Haigekassa, Sotsiaalkindlustusamet ja Töötukassa.

Osale arutelus

  • Liis Plakk

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad