Milleks SEED ja kuidas seda kasutada?

SEED (System for exchange of excise
data) on andmebaas, kus hallatakse Euroopa Liidu 25 liikmesriigi
aktsiisilaopidajate ja registreeritud kauplejate ning nende tegevuskohtade
andmeid.

Selle andmebaasi eesmärk on tagada Eesti aktsiisilaopidajatele võimalus kontrollida elektroonselt, kas äripartner teises liikmesriigis tohib aktsiisikaupa ajutises aktsiisivabastuses vastu võtta või mitte.

Eesti aktsiisilaopidaja, kes lähetab aktsiisikauba teise liikmesriiki ajutises aktsiisivabastuses, peab kontrollima, kas saajal on õigus aktsiisikaupa ajutises aktsiisivabastuses vastu võtta või mitte?

Juhul, kui saatja ei teosta saaja õigsuse üle kontrolli ja hiljem selgub, et saaja ei olnud õigustatud isik aktsiisikauba vastuvõtmiseks, siis tekib aktsiisimaksu tasumise kohustus Eesti aktsiisilaopidajal kui saatjal Eesti aktsiisimäärade järgi. Juhul, kui selgub, et aktsiisikaup jõudis sihtliikmesriigis tarbimisse, siis kuulub aktsiis tasumisele sihtliikmesriigi aktsiisimäärade kohaselt.

Kuna Eesti aktsiisimäärad on suhteliselt väikesed võrreldes teiste liikmesriikide aktsiisimääradega, siis selliste ohtude vältimiseks ja oma kindluse tagamiseks on soovitav kontrollida, kas aktsiisikauba saaja sihtliikmesriigis on õigustatud isik või mitte.

SEED andmebaas asub Maksu-ja Tolliameti uuel kodulehel www.emta.ee avalehel.

SEED andmebaasi sisenedes valige liikmesriik, kelle ettevõtet otsite. Lisage aktsiisinumbri lahtrisse saaja aktsiisinumber ning vajutage kirjele “Otsi”.
Seejärel kuvab ekraan teile kirje, kas käesolev aktsiisinumber on kehtiv või mitte.

Milliseid aktsiisikaupu Teie äripartner tohib ajutises aktsiisivabastuses vastu võtta?
Juhul, kui te ei ole kindel süsteemi poolt esitatud kirje õigsuses siis palun pöörduge oma asukohajärgse aktsiisikeskuse poole lõpliku kinnituse saamiseks.

Osale arutelus

  • Maksu- ja Tolliamet

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad