Milleks SEED ja kuidas seda kasutada?

SEED (System for exchange of excise
data) on andmebaas, kus hallatakse Euroopa Liidu 25 liikmesriigi
aktsiisilaopidajate ja registreeritud kauplejate ning nende tegevuskohtade
andmeid.

Selle andmebaasi eesmärk on tagada Eesti aktsiisilaopidajatele võimalus kontrollida elektroonselt, kas äripartner teises liikmesriigis tohib aktsiisikaupa ajutises aktsiisivabastuses vastu võtta või mitte.

Eesti aktsiisilaopidaja, kes lähetab aktsiisikauba teise liikmesriiki ajutises aktsiisivabastuses, peab kontrollima, kas saajal on õigus aktsiisikaupa ajutises aktsiisivabastuses vastu võtta või mitte?

Juhul, kui saatja ei teosta saaja õigsuse üle kontrolli ja hiljem selgub, et saaja ei olnud õigustatud isik aktsiisikauba vastuvõtmiseks, siis tekib aktsiisimaksu tasumise kohustus Eesti aktsiisilaopidajal kui saatjal Eesti aktsiisimäärade järgi. Juhul, kui selgub, et aktsiisikaup jõudis sihtliikmesriigis tarbimisse, siis kuulub aktsiis tasumisele sihtliikmesriigi aktsiisimäärade kohaselt.

Kuna Eesti aktsiisimäärad on suhteliselt väikesed võrreldes teiste liikmesriikide aktsiisimääradega, siis selliste ohtude vältimiseks ja oma kindluse tagamiseks on soovitav kontrollida, kas aktsiisikauba saaja sihtliikmesriigis on õigustatud isik või mitte.

SEED andmebaas asub Maksu-ja Tolliameti uuel kodulehel www.emta.ee avalehel.

SEED andmebaasi sisenedes valige liikmesriik, kelle ettevõtet otsite. Lisage aktsiisinumbri lahtrisse saaja aktsiisinumber ning vajutage kirjele “Otsi”.
Seejärel kuvab ekraan teile kirje, kas käesolev aktsiisinumber on kehtiv või mitte.

Milliseid aktsiisikaupu Teie äripartner tohib ajutises aktsiisivabastuses vastu võtta?
Juhul, kui te ei ole kindel süsteemi poolt esitatud kirje õigsuses siis palun pöörduge oma asukohajärgse aktsiisikeskuse poole lõpliku kinnituse saamiseks.

Osale arutelus

  • Maksu- ja Tolliamet

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad