SIC24 Aktsiakasum – finantsinstrumendid ja muud

Standardi IAS 1
(muudetud 1997) “Finantsaruannete esitamine” paragrahv 11 nõuab, et
finantsaruandeid tohib nimetada rahvusvaheliste raamatupidamisstandarditega
vastavuses olevateks ainult siis, kui nad vastavad kõikide rakendatavate
standardite ja Standardite Tõlgendamise Alalise Komisjoni kõikide rakendatavate
tõlgenduste kõikidele nõuetele. SIC tõlgendused ei ole ette nähtud
rakendamiseks ebaoluliste objektide suhtes.

Viide: IAS 33 “Aktsiakasum”.

PROBLEEM

1.
On olemas mitmesuguseid finantsinstrumente ja muid lepinguid, mida aruandev ettevõte võib arveldada kas finantsvara loovutamise või aruandva ettevõtte lihtaktsiate üleandmise teel. Mõnel juhul valib arvelduse vormi finantsinstrumendi väljastaja ja mõnel juhul finantsinstrumendi omanik. Sellist tüüpi instrumendi näide on aruandva ettevõtte lepinguline kohustus, mida võib arveldada kas raha maksmise või aruandva ettevõtte lihtaktsiate emissiooni teel.

2.
Probleem seisneb selles, kas finantsinstrumendid või muud lepingud, mida võib arveldada finantsvara loovutamise või aruandva ettevõtte lihtaktsiate emiteerimise teel kas finantsinstrumendi väljastaja või omaniku valikul, on standardi IAS 33 kohaselt potentsiaalsed lihtaktsiad.

3.
Käesolev tõlgendus käsitleb lepinguid, mille tingimustega nähakse ette sellised alternatiivse arveldamise võimalused.

KONSENSUS

4.
Kõik finantsinstrumendid või muud lepingud, mis võivad põhjustada aruandva ettevõtte lihtaktsiate emissiooni finantsinstrumendi omanikule kas finantsinstrumendi väljastaja või omaniku valikul, on ettevõtte potentsiaalsed lihtaktsiad.

 

Konsensuse kuupäev: veebruar 2000.

Jõustumiskuupäev: käesolev tõlgendus jõustub 1. detsembril 2000. Finantsaruannetes standardi IAS 33 paragrahvide 47–52 kohaselt esitatavaid võrdlusandmeid tuleks korrigeerida, et võtta arvesse käesoleva tõlgenduse rakendamise mõju.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad