SIC3 Sidusettevõtetega tehtud tehingutest tulene

Standardi IAS 1 (muudetud 1997)“Finantsaruannete esitamine” paragrahv 11
nõuab, et finantsaruandeid tohib nimetada rahvusvaheliste
raamatupidamisstandarditega vastavuses olevateks ainult siis, kui nad vastavad
kõikide rakendatavate standardite ja Standardite Tõlgendamise Alalise Komisjoni
kõikide rakendatavate tõlgenduste kõikidele nõuetele. SIC tõlgendused ei ole
ette nähtud rakendamiseks ebaoluliste objektide suhtes.

Viide:
IAS 28 “Sidusettevõtetesse tehtud investeeringute arvestus”

PROBLEEM

1. Kuigi IAS 28.16 viitab standardis IAS 27 sätestatud konsolideerimisprotseduuridele, ei anna see selgeid juhiseid sellise realiseerimata kasumi ja kahjumi elimineerimiseks, mis on tekkinud “ülespoole” või “allapoole” suunatud tehingutest investori (või tema konsolideeritud tütarettevõtete) ja sidusettevõtete vahel. “Ülespoole” suunatud tehingud on näiteks sidusettevõtte vara müük investorile (või tema konsolideeritud tütarettevõtetele). “Allapoole” suunatud tehingud on näiteks investori (või tema konsolideeritud tütarettevõtete) vara müük sidusettevõttele.

2. Probleem on selles, millises ulatuses peaks investor elimineerima realiseerimata kasumi ja kahjumi, mis tuleneb tehingutest investori (või tema konsolideeritud tütarettevõtete) ja selliste sidusettevõtete vahel, mille kajastamisel kasutatakse kapitaliosaluse meetodit.

KONSENSUS

3. Kui sidusettevõtte kajastamisel kasutatakse kapitaliosaluse meetodit, tuleb realiseerimata kasum ja kahjum, mis on tekkinud “ülespoole” või “allapoole” suunatud tehingutest investori (või tema konsolideeritud tütarettevõtete) ja sidusettevõtete vahel, elimineerida selles ulatuses, mis vastab investori osalusele sidusettevõttes.

4. Realiseerimata kahjumit ei või elimineerida ulatuses, mille suhtes tehing viitab üleantud vara väärtuse langusele.

Konsensuse kuupäev:
juuli 1997.

Jõustumiskuupäev:
1. jaanuaril 1998 või pärast seda algavad aruandeperioodid; varasem rakendamine on soovitatav. Muutusi arvestusmeetodites kajastatakse vastavalt standardi IAS 8.46 üleminekunõuetele.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad