SIC3 Sidusettevõtetega tehtud tehingutest tulene

Standardi IAS 1 (muudetud 1997)“Finantsaruannete esitamine” paragrahv 11
nõuab, et finantsaruandeid tohib nimetada rahvusvaheliste
raamatupidamisstandarditega vastavuses olevateks ainult siis, kui nad vastavad
kõikide rakendatavate standardite ja Standardite Tõlgendamise Alalise Komisjoni
kõikide rakendatavate tõlgenduste kõikidele nõuetele. SIC tõlgendused ei ole
ette nähtud rakendamiseks ebaoluliste objektide suhtes.

Viide:
IAS 28 “Sidusettevõtetesse tehtud investeeringute arvestus”

PROBLEEM

1. Kuigi IAS 28.16 viitab standardis IAS 27 sätestatud konsolideerimisprotseduuridele, ei anna see selgeid juhiseid sellise realiseerimata kasumi ja kahjumi elimineerimiseks, mis on tekkinud “ülespoole” või “allapoole” suunatud tehingutest investori (või tema konsolideeritud tütarettevõtete) ja sidusettevõtete vahel. “Ülespoole” suunatud tehingud on näiteks sidusettevõtte vara müük investorile (või tema konsolideeritud tütarettevõtetele). “Allapoole” suunatud tehingud on näiteks investori (või tema konsolideeritud tütarettevõtete) vara müük sidusettevõttele.

2. Probleem on selles, millises ulatuses peaks investor elimineerima realiseerimata kasumi ja kahjumi, mis tuleneb tehingutest investori (või tema konsolideeritud tütarettevõtete) ja selliste sidusettevõtete vahel, mille kajastamisel kasutatakse kapitaliosaluse meetodit.

KONSENSUS

3. Kui sidusettevõtte kajastamisel kasutatakse kapitaliosaluse meetodit, tuleb realiseerimata kasum ja kahjum, mis on tekkinud “ülespoole” või “allapoole” suunatud tehingutest investori (või tema konsolideeritud tütarettevõtete) ja sidusettevõtete vahel, elimineerida selles ulatuses, mis vastab investori osalusele sidusettevõttes.

4. Realiseerimata kahjumit ei või elimineerida ulatuses, mille suhtes tehing viitab üleantud vara väärtuse langusele.

Konsensuse kuupäev:
juuli 1997.

Jõustumiskuupäev:
1. jaanuaril 1998 või pärast seda algavad aruandeperioodid; varasem rakendamine on soovitatav. Muutusi arvestusmeetodites kajastatakse vastavalt standardi IAS 8.46 üleminekunõuetele.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad