Raamatupidaja ülesanded

Mäletad, ma võrdlesin esimeses peatükis majandustarkvara
raamatupidamisprogrammiga. Väga suures osas need omavahel kattusid. Kuigi Sina
vastutad oma töö ehk raamatupidamise eest, pead alati arvestama, et ka teiste
firma töötajate tegemiste tagajärjel tekib raamatupidamisandmeid. Oluline on,
et need andmed oleksid kohe, juba tekkimise käigus tõesed, mitte et hakkad neid
hiljem täiendama ja parandama. Kuidas aga seda kindlustada? Lahendusi võib olla
mitmeid:

1.
Programmi õige seadistamine;

2.
Töötajatele õigete töövõtete õpetamine.

Toon siinkohal välja ühe päris suure eksimuse, mida ikka ja jälle kahjuks korratakse. Pean silmas firmade erinevusi. Raamatupidaja, kes hakkab uue programmiga tööle on sageli kinni veel vanas, eelmise töökohas olnud programmis ja firma omapärades. Nii aga ei jõuta enamasti kuigi kaugele. Suure tõenäosusega ei saa eelmises firmas/programmis olnud tegemisi 1:1-le üle kanda praegustesse oludesse. Püüa sellest vanast välja pääseda. Selles firmas on kindlasti vajalikud teistsugune kontoplaan, objektid jne.

Ma ei hakka siin õpetama, mida peaksid tegema ja mida mitte. Kui olid siiani teinud raamatupidamist käsitsi, siis nüüd teed samu toiminguid aga ainult palju mugavamalt ja kiiremini. Selleks pead vaid programmile õiged töövõtted selgeks tegema. Vajadusel võib isegi tarkvara müüja abi kasutada. Mõtle sellele, et enamik tegevusi (kanded, kassa sisse/väljamineku orderid, laekumised, tasumised jne. raamatupidaja tööd) on üsna rutiinsed. Programmides saab aga alati rutiinse töö kuidagi, kasvõi osaliselt, automatiseerida.

Kui oled kõik andmed korrektselt sisestanud, siis saad Maksuametile vajalikud aruanded (bilanss, kasumi- ja käibemaksuaruanded) vaid mõne klahvi vajutusega. See ongi majandustarkvara üks suurimaid eeliseid – kiirus!

Väikestes firmades võib raamatupidaja olla ainuke programmi kasutaja. Järelikult peab ta täitma ka juurutaja, müüja, ostja, laotöötaja jt. ülesandeid.

Osale arutelus

  • Heiki Koov

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad