Programmid oskavad omavahel suhelda

Majandustarkvara võimalusi saab laiendada koostöös teiste
programmidega. Siin on põhiküsimus selles, et programmid suudaksid omavahel
andmeid vahetada. Loetlen järgnevalt mõned valdkonnad:

1.
Pangaprogrammide (Telehansa, Teleteenus, Microbanker jt.) abiga saad teha automaatselt pangaülekandeid. Need programmid eeldavad ka Interneti kasutamise võimalust. Sõltuvalt majandustarkvarast võimalik kas andmete import (pangaprogrammist majandustarkvarasse), andmete eksport (majandustarkvarast pangaprogrammi) või mõlemad korraga.

2.
Palgaprogrammide abil saad neis arvestada palgad ja kirjeldada koheselt majandustarkvaras kannetena.

3.
Kassaprogrammid. Need on eelkõige vajalikud kauplustes, suurtes hulgiladudes, restoranides, pubides. Siin on vajalik, et majandustarkvarasse saaks automaatselt üle kanda päeva(de) jooksul tehtud ostud ja müügid.

4.
Olemas on veel terve suur hulk eriprogramme, kus samuti tekivad raamatupidamisandmed ja on väga hea kui saad need kuidagi automaatselt üle kanda oma majandustarkvarasse (loe: raamatupidamisprogrammi). Loe nendest eriprogrammidest minu raamatust “Majandustarkvara”.

Kui seda andmetevahetust ei kasuta, siis tuleb lihtsalt mõningad toimingud teha majandustarkvaras käsitsi, näiteks sisestada Hansapanga kontole laekunud arved-summad-maksjad.

Ise olen sageli kasutanud andmete eksportimist tabelarvutusprogrammi (Excelisse). See on hea võimalus andmeid veel täiendavalt töödelda. Siin ei ole midagi erilist, tuleb vaid majandustarkvaras teha soovitud andmetest tekstifail, see salvestada ja avada Excelis.

Osale arutelus

  • Heiki Koov

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad