Juurutamine käib etapikaupa

Juurutamiseks nimetatakse seda aega, mis jääb programmi
ostmise ja sellega rutiinse töö alustamise vahele. Sõltuvalt omandatud
tarkvarast võib perioodi pikkuseks olla
alates mõnest tunnist kuni päris mitmete nädalate või kuudeni. Tegelikult
hakkasid juurutamise peale mõtlema juba varem, sobivat programmi valides.
Järgnevas tabelis on need varem mõeldud punktid kirjas:

Valiku tingimus<_o3a_p />

Juurutamine<_o3a_p />

Töötajad ja nende oskused

Uute töötajate palkamine, nende ümber/täiendõpe

Tööks vajalik riistvara

Olemasoleva riistvara vastavusse viimine või uute seadmete hankimine.

Milline on klienditugi (abi saamine)

Kasutad neid abi saamise võimalusi

Vaatame üle juurutamise etapid.

1.
Töötajate oskuste vastavusseviimine uute nõuetega. See probleem ei ole enam kuigi suur, sest arvutit on juba enamik kontoritöötajaid kasutanud.

2.
Riistvara kohandamine ja vajalike uute seadmete hankimine. Eelnevas jutus juba korra ütlesin, et majandustarkvara üldjuhul ei esita riistvarale erilisi nõudmisi.

3.
Programmi installeerimine. Kui pannakse tarkvara võrku, siis on tõenäoliselt otstarbekam lasta see töö ära teha oma ala spetsialistidel.

4.
Algandmete sisestamine (kontoplaan, maksmata arved, laoseis jm.). Nende algandmete programmi saamiseks on mitu võimalust kuid tavaliselt ei ole need kõik kasutatavad:

Andmete import – see on muidugi parim lahendus. Nii saad tööd sealt jätkata kuhu olid pooleli jäänud. Kasutav juhul kui eelmine programm, milles töötasid, suudab andmeid vahetada selle uue programmiga, millega hakkad edaspidi töötama. Järelikult see lahendus kindlasti ei sobi, kui eelnevalt tegid raamatupidamist paberil. Alustada kõike otsast peale. See lahendus on sobiv, kui firma on töötanud vaid vähest aega või vähemalt on dokumentide hulk üsna minimaalne.Sisestada mingi kuupäevaline seis (tavaliselt mõne kuu lõpp) ja jätkata siinses programmis edasi. See ongi enamasti rakendatav võimalus kuid pead arvestama, et mida üldisemalt selle algseisu siia sisestad, seda üldisemaid saad ka aruandeid selle perioodi kohta.

5.
Algseadistustega paned paika programmi edaspidise töö (käitumise teatud situatsioonis). Muidugi eks palju saab kasutada ka nn. standardseadistusi aga pead need ikkagi üle vaatama, siis oskad töö käigus hinnata kuidas programm ühes või teises situatsioonis käitub.

Üks tähtsamaid tegevusi on ka mitmesuguste analüütiliste registrite täitmise põhimõtete tuletamine (kliendi-, artikli, hankijaklassid, objektid jne). Nendest räägin ka juhi, raamatupidaja ja müüja peatükkides.

Osale arutelus

  • Heiki Koov

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad