Juhi ülesanded tarkvara kasutuselevõtul

Firma igal töötajal on majandustarkvara kasutamisel omad
tööd ja tegemised. Samuti on erinevad ka need soovid, mida sisestatud andmetest
saada tahetakse ehk aruanded. Muidugi firmad on erinevad, neid on ka tööjaotus
erineva ja ka kasutatavad programmid on erinevad. Siiski saab välja tuua need
tegevused, mida keegi peab tegema või millise süsteemi välja mõtlema.
Järgnevalt vaatame direktori tegemisi.

Lõppkokkuvõttes ikkagi direktor vastutab, kas programmi kasutuselevõtust oli mingit kasu või mitte. Läbikukkumise kõige tavalisem põhjus on inimeste vastutöötamine või nende lohakas töösse suhtumine. Järelikult peab direktori osa siin olema suunav, motiveeriv ja isegi eeskuju andev.

Direktori tööd algavad juba sobiva programmi valimisel ja jätkuvad kindlasti juurutamisel. See juurutamise osa võib ka jääda viimaseks, sest edaspidi võib juht võib-olla vajada ainult aruandeid. Nende aruannete saamiseks vajalikud andmed aga sisestavad juba teised firma töötajad.

Vaatame neid töid nüüd veidi lähemalt:

1.
Otsustad, kuidas hakatakse mõningaid registreid täitma (eelkõige paremate aruannete saamiseks: vajalik kontoplaan, objektid, kliendiklassid, artikliklassid jne.). Siin on heaks soovituseks vaadata nende aruannete koostamisel kasutatavaid filtreid. Nii oskad süsteemi paremini kujundada. Tee seda tööd kindlasti koos teiste töötajatega (raamatupidaja, finants-, müügi-, ostujuhiga). Neid registreid peate täitma küllaldase ajalise perspektiiviga. Vaja on näha firma arengut nii homme, nädala, kui ka aastate pärast.

2.
Pead otsustama, kuidas peab tegema mõningad programmi seadistused, ehk õpetad programmi teatud situatsioonides soovitud kujul käituma. Osaliselt võib seda ka ostu- ja müügistrateegiaks nimetada (hinnapoliitika, krediidilimiit, maksetingimused jne.).

Lõppkokkuvõttes vastutab direktor ka raamatupidamistulemuste eest. Vastutada saad aga siis kui Sul on lojaalsed ja oma tööst lugupidavad inimesed. Arvatavasti on võimalik programmi mitmete nippide abil muuta turvalisemaks. Kindlasti pead ikkagi ka ise oskama selle programmiga töötada. Ainult nii saad kontrollida programmi tegelikult sisestatud andmeid!

Osale arutelus

  • Heiki Koov

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad