Aktsiaseltsi ja osaühingu ümberkujundamine

Kui aktsiaselts (AS) kujundatakse ümber osaühinguks (OÜ), siis on edaspidi
osanike nimekirja pidamiseks kaks võimalust:

osanike nimekirja pidamist jätkab EVK - Eesti väärtpaberite keskregistris registreeritud aktsiad konverteeritakse ümber osadeksosanike nimekirja peab edasi OÜ juhatus - aktsiad kustutatakse Eesti väärtpaberite keskregistrist.

Kui soovitakse, et osanike nimekirja peab edasi EVK, siis tuleb meile esitada taotlus väärtpaberite konverteerimiseks, mille vormi leiate meie koduleheküljelt. Taotlusele tuleb lisada ümberkujundamisotsus.

Kui aga OÜ juhatus soovib osanike nimekirja pidada ise, siis tuleb EVK-le esitada taotlus aktsiate registrist kustutamiseks, mille vorm on samuti olemas meie koduleheküljel. Taotlusele tuleb lisada ümberkujundamisotsus ning vabas vormis kinnitus, et ei soovi osade registris pidamist.

On oluline meeles pidada, et mõlemal juhul tuleks taotlused EVK-le esitada enne vastavate dokumentide äriregistrisse viimist. Siis ei teki olukorda, kus äriregistris on AS-i asemel juba OÜ, kuid Eesti väärtpaberite keskregistris endiselt registreeritud aktsiad.

Kui toimub OÜ ümberkujundamine AS-iks, siis tuleb esimese sammuna registreerida OÜ osad Eesti väärtpaberite keskregistris. Selleks tuleb esitada osade registreerimise taotlus ning juurde lisada osanike nimekiri, põhikiri ning osanike otsus OÜ osade EVK-s registreerimise kohta. Ümberkujundamise korral võib viimase dokumendi asendada ka ümberkujundamisotsusega.

Järgmisena tuleb esitada EVK-le osade konverteerimise taotlus aktsiateks ning juurde lisada ümberkujundamisotsus. Konverteerimise dokumendid võib meile esitada samaaegselt osade registreerimise dokumentidega. Ka siinkohal on oluline, et nii osade registreerimise kui ka konverteerimise dokumendid oleksid EVK-le esitatud kindlasti enne ümberkujundamisdokumentide äriregistrisse viimist.

Kõiki taotlusi saab EVK-le esitada ka elektroonselt digitaalselt allkirjastatuna.

Osale arutelus

  • Liis Märdin

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad