FIE tulumaksu avansilised maksed 2005.aastal

Füüsilisest isikust ettevõtja maksab kalendriaastal tulumaksu avansilisi makseid võrdsete summadena alates tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäevale (31. märts) järgnevast kvartalist iga kvartali kolmanda kuu 15. kuupäevaks - 15. juuniks, 15. septembriks ja 15. detsembriks.

Ühel tähtajal maksmisele kuuluva tulumaksu avansilise makse suuruseks on ¼ eelmisel maksustamisperioodil ettevõtlustulult arvestatud tulumaksu summast, st et 2005. aastal makstakse avansiliste maksetena kolm neljandikku 2004. a ettevõtlustulult arvestatud tulumaksu summast. 2004. a ettevõtlustulult arvestatud tulumaksu summa leitakse 2004. a füüsilise isiku tuludeklaratsiooni vormil E (rida 12 veerg 5) deklareeritud ettevõtluse maksustatava tulu korrutamisel samal aastal kehtinud maksumääraga (26%).

Näide: kui 2004. a ettevõtluse maksustatav tulu oli 70 000 krooni, siis ühe avansilise makse suuruseks on: 70000 x 0,26 / 4 = 4550 krooni. Kolmel tähtajal tasutakse seega tulumaksu avansilisi makseid kokku: 4550 x 3 = 13 650 krooni.

Tulumaksu avansilised maksed makstakse Maksu- ja Tolliameti pangakontole.

Füüsilisest isikust ettevõtja ei pea tulumaksu avansilisi makseid tasuma järgmistel juhtudel:

Maksuhalduril on õigus vähendada avansilisi makseid või vabastada maksumaksja avansiliste maksete tasumisest, kui tema prognoositav tulu ettevõtlusest on oluliselt väiksem 2004. a ettevõtlustulust. Avansiliste maksete vähendamiseks või nendest vabastamiseks peab maksumaksja esitama põhjendatud taotluse Maksu- ja Tolliameti piirkondliku maksukeskuse teenindusbüroosse.

Küsimuste tekkimisel palume pöörduda oma kliendihalduri poole.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad