FIE tulumaksu avansilised maksed 2005.aastal

Füüsilisest isikust ettevõtja maksab kalendriaastal tulumaksu avansilisi makseid võrdsete summadena alates tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäevale (31. märts) järgnevast kvartalist iga kvartali kolmanda kuu 15. kuupäevaks - 15. juuniks, 15. septembriks ja 15. detsembriks.

Ühel tähtajal maksmisele kuuluva tulumaksu avansilise makse suuruseks on ¼ eelmisel maksustamisperioodil ettevõtlustulult arvestatud tulumaksu summast, st et 2005. aastal makstakse avansiliste maksetena kolm neljandikku 2004. a ettevõtlustulult arvestatud tulumaksu summast. 2004. a ettevõtlustulult arvestatud tulumaksu summa leitakse 2004. a füüsilise isiku tuludeklaratsiooni vormil E (rida 12 veerg 5) deklareeritud ettevõtluse maksustatava tulu korrutamisel samal aastal kehtinud maksumääraga (26%).

Näide: kui 2004. a ettevõtluse maksustatav tulu oli 70 000 krooni, siis ühe avansilise makse suuruseks on: 70000 x 0,26 / 4 = 4550 krooni. Kolmel tähtajal tasutakse seega tulumaksu avansilisi makseid kokku: 4550 x 3 = 13 650 krooni.

Tulumaksu avansilised maksed makstakse Maksu- ja Tolliameti pangakontole.

Füüsilisest isikust ettevõtja ei pea tulumaksu avansilisi makseid tasuma järgmistel juhtudel:

Maksuhalduril on õigus vähendada avansilisi makseid või vabastada maksumaksja avansiliste maksete tasumisest, kui tema prognoositav tulu ettevõtlusest on oluliselt väiksem 2004. a ettevõtlustulust. Avansiliste maksete vähendamiseks või nendest vabastamiseks peab maksumaksja esitama põhjendatud taotluse Maksu- ja Tolliameti piirkondliku maksukeskuse teenindusbüroosse.

Küsimuste tekkimisel palume pöörduda oma kliendihalduri poole.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad