(Sisuturundus) Kuidas kaitsta silmi nutiseadmete sinist kiirgava valguse eest?

Katriine Lauri
Pro Optika optometrist Katriine Lauri soovitab kõigile regulaarseid...

Tehnoloogia kuulub tänapäeva laste ja täiskasvanute igapäevaellu. Üha sagedamini õpivad lapsed digiseadmeid kasutama enne, kui nad hakkavad rääkima, kõndima või lugema. Kuid kõik nutiseadmete ekraanid kiirgavad sinise spektriga valgust ning see kahjustab silma võrkkesta.

“Kõik jätkub noorukieas, kui lapsed kasutavad digiseadmeid meelelahutuseks ja mängimiseks, hiljem õppimiseks. Digiseadmed ja äpid annavad meile mugavuse, mida vajame kiire elutempo juures, kuid pahatihti unustame kuidas neid vastutustundlikult kasutada,” rääkis Pro Optika optometrist Katriine Lauri nutiseadmete kasutamise harjumustest.

USA organisatsiooni The Vision Council andmetel veedavad 65% lastest ja teismelistest kaks või enam tundi päevas digiseadmeid kasutades, 33% lastest kasutavad digiseadmeid iga päev kolm või enam tundi ning 71% lastest mängivad oma digiseadmetega mänge. “Lastevanemad ei pruugi aduda, kuidas selline käitumine nende laste silmi mõjutab,” lausus Lauri.

Sinist valgust saab filtreerida

Kui kasutada sagedasti digiseadmeid ning arvutit, siis soovitab optometrist kasutada prilliklaase, mille materjal hoiab ära sinist kiirgava valguse. “Nutitelefonide, tahvelarvutite ja muude digiseadmete turvaliseks kasutamiseks soovitame prilliklaasimaterjali UV410 BlueCut. See on materjal, mis hoiab ära digiseadmetest tulenevat sinist valgust ning hoiab niimoodi ära võrkkesta kahjustamist,” lausus ta.

“See materjal filtreerib osa sinisest valgusest ja sel viisil vähendatakse silmade koormust, samuti annab parema nägemisteravuse kontrasti ja nii väsivad silmad vähem. BlueCut prilliklaas hoiab silmade tervist ja aitab vältida silmade enneaegset vananemist,” lisas Lauri.

Harjutused nii väikestele kui suurtele

Lisaks digikaitsega prilliklaaside kasutamisele peaks siiski ekraani taga istumist ajaliselt piirama nii, et koormus silmale oleks vahelduv. “Silm on mõeldud vaatama eri kaugustesse ja sellest lähtuvalt on kasulikud ka erinevad silmaharjutused, mida lapsed teevad sobivas keskkonnas ise, kuid digiseadmete taga see tegevus ununeb,” tõdes optometrist.

Hea silmaharjutus nii väikestele kui suurtele on tuua näpuots või pliiats oma nina lähedale, sellisele kaugusele, kus on veel pilt selge mitte topelt ning vaadata lähedale objekti ning seejärel nii kaugele kui on ruumis või väljas võimalik näha. Harjutust tuleks korrata viis korda. “Seda teevad enamik inimesi ka intuitiivselt kui vajame silmadele puhkust, kuid pingelise tööpuhul või huvitava multika puhul võib see nii suurtel kui ka väikestel meelest minna,” rääkis Lauri.

Tõenäoliselt ei ole lastele aga selgitatud, kuidas digiseadmeid ohutult kasutada, et oma tervist kaitsta. Näiteks ei tea lapsed sageli, kuidas oma digiseadmeid hoida, et vältida kissitamist, või kuidas istuda mugavalt, et ei tekiks pinget. Parim lahendus on muidugi jälgida ja piirata lapse digiseadmete ajalist kasutamist.

“Regulaarsed põhjalikud silmauuringud kuuluvad terve nägemise hoidmise juurde ja neile tuleb mõelda nii täiskasvanutel kui ka lastel,” tõdes Lauri.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad