(Sisuturundus) Nipp, mis aitab reklaamkingituste tellimisel säästa aega ja raha

Anti Saluneem
Logotrade Reklaamkingutuste agentuuri omanik ja juht Anti Saluneem

Kes ei tahaks aega ja raha kokku hoida! Kumbagi pole ju kunagi liiga palju. Sellepärast tasub kõik aja või raha kokku hoidmise võimalused kõrva taha panna.

Kes ei tahaks aega ja raha kokku hoida! Kumbagi pole ju kunagi liiga palju. Sellepärast tasub kõik aja või raha kokku hoidmise võimalused kõrva taha panna.

Reklaamkingituste maksustamisest ja valimisest on palju räägitud, aga sellest, kuidas reklaamkingituste tellimisel ühtlasi säästa, eriti mitte. Parandan kohe selle vea ja ütlen välja võlusõna, milleks on – planeerimine!

Just, kõik algab planeerimisest. Kui teil on eelmise aasta andmed teada, siis on hea juba jaanuaris reklaamkingituste peale mõtlema hakata. Meie kogemus näitab, et kõige soodsam on reklaamtooteid tellida kaks korda aastas: jaanuari lõpus või veebruari alguses ning augusti lõpus või septembri alguses. Õige planeerimise ja tellimisega võib säästa 20–40% reklaamkingituste ja reklaamrõivaste eelarvest! Lisaks on mitme uuringu käigus leitud, et keskmiselt kasutab inimene ühte firmakingitust 8 kuud. Lähemalt saate selle kohta lugeda Logotrade blogist.

Aga miks just aasta alguses ja suve lõpus? Selleks on lausa kolm head põhjust.

Esiteks on jaanuari lõpus või veebruari alguses välja tulnud uued huvitavad tooted ja teil on võimalus oma tellimus ära teha varem kui teie konkurendid.

Augustis-septembris on reklaamkingituste agentuuridel aga juba aastalõpu- ja jõulukingitused olemas, nii et see on õige aeg need ära tellida.

Teiseks on neil aegadel palju sooduspakkumisi, mille abil soovitakse vabaneda vanast kaubast ning teha ruumi uutele. See, et toode on alla hinnatud, et tähenda, et see oleks vähem kvaliteetne.

Kolmandaks on jaanuaris-veebruaris suvetoodete tootmine Aasia või Euroopa tootjate juures soodsam – pakutakse erihindu ja transpordilt on ka võimalik sel ajal palju säästa. Mõned tootjad pakuvad väga soodsaid hindu eeltellimustele, näiteks reklaamriiete või tööriiete tootmise puhul. Sama kehtib augustis-septembris jõuluhooaja toodete ettetellimise kohta.

Teinekord on aga pikki prognoose raske teha ja peab arvestama kiiremate tootmisvõimalustega.

Siin tuleb appi võiduka kolmiku reegel. Valida tuleks kolm tarnijat ja jagada nende vahel tellimused nii: 50%, 30% ja 20%. See on suureks abiks, kui tellite ärikingitusi rohkem kui 5000 euro eest aastas. Küsida võiks võistlevaid hinnapakkumisi, mille kaudu võib säästa 5–10% meenete hinnast.

Kuidas seda kolmikut valida, sellest kirjutan sekretär.ee artiklis Kuidas valida reklaamkingitus, mida palju kasutatakse ja märgatakse?”

Lisaks neile nõuannetele soovitan lugeda bestmarketing.ee artiklit „Kuidas mõõta reklaamkingituste tasuvust“. Annan seal konkreetsed valemid, kuidas seni võimatuna tunduvat reklaamkingituste tasuvust on võimalik paari lihtsa valemi abil mõõta.

Soovin teile tarku valikuid reklaamkingituste tellimisel!

Logotrade Reklaamkingituste agentuuri omanik ja juht Anti Saluneem

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad