(Sisuturundus) Raamatupidamine korda lihtsate võtetega

Raamatupidamine korda lihtsate võtetega
5 nippi, kuidas alustava ettevõtjana raamatupidamist korras hoida

Esmakordselt ettevõtlusega alustamine on niigi üsna katsumusterohke, kuid kui pole tagataskus võtta raamatupidajaharidust, põhjustab sõna „raamatupidamine“ igale noorele ettevõtjale omajagu ärevust.

Ebapiisavalt või lausa valesti korraldatud raamatupidamine võib hiljem koledalt kätte maksta ning tekitada rohkelt probleeme. Financer.com Eesti annab paar nõuannet, kuidas noore ettevõtjana oma raamatupidamist korras hoida ning vältida hilisemaid probleeme.

  1. Kuigi pärast ettevõtte asutamist võib olla tunne nagu korda oleks vaja ajada miljon muud pisiasja ning raamatupidamine ei vaja kohest tähelepanu, on tegelikult äärmiselt oluline kohe alustada õigesti. Tee raamatupidamisest enda jaoks harjumus – pane märkmikusse kirja päevad, mil vaatad üle sissekandeid või millal teed inventuuri. Kui alustad kohe raamatupidamisega õigesti, ei ole vaja hiljem millegi pärast muretseda ning tead, et kõike on alati tehtud just nii nagu peab.
  2. Isegi, kui sul ei ole vastavat haridust, on oluline, et sa mõistaksid peamiseid põhimõtteid ning saaksid aru mõistetest. Kui sul ei ole võimalik minna mõnele tasulisele koolitusele, hoia silm peal tasuta kursuste nimekirjal. Samuti võid lugeda veebiressursse, tutvuda Maksu- ja Tolliameti kodulehel oleva infoga või lihtsalt laenutada raamatuid, mis aitavad raamatupidamise alustega tutvuda.
  3. Alustaval ettevõttel võib olla väljaminekuid niigi palju, mistõttu on selge, et soovid hoida raamatupidamiskuludelt kokku. Õnneks on aga mitmeid soodsaid lahendusi, mis aitavad sul rahavooge korras hoida. Esialgu võid toimetada Exceli vahendusel, kuid kui soovid midagi natuke edasiarenenumat, võid katsetada erinevaid raamatupidamisprogramme ning nende demovariante. Mõtle sellele aga kohe alguses, kuna hiljem äritegevuse aktiivse toimimise ajal on palju tülikam vahetada programmi.
  4. Seni, kuni raamatupidamine on sinu jaoks veel pisut „võõras maa“, kohtle rahavooge niivõrd hoolikalt, et see tundub sulle lausa napakas. Näiteks, kui lähed kohvikusse ärikohtumisele ja tellid seal kohvi, kirjuta kviitungi peale hiljem detailselt, mis puhul sai kohvi tellitud. Esialgu võib see tunduda tüütu, kuid sa tänad end hiljem, kui vaatad väljaminekuid üle ning näed tšeki pealt täpselt, millega tegemist oli. Ainuüksi kuupäev ja tellitud toode ei pruugi veel öelda sulle midagi, mistõttu tasub olla äärmiselt hoolikas iga kord, kui on vaja kasutada ettevõtte pangakontot.
  5. Üks vigu, mis alustavad ettevõtted kipuvad tegema, on teatud väljaminekute ignoreerimine. Näiteks ei võeta ärikohtumisel tellitud kohvile arvet ning pärast on rahavood segased, kui näed, et pangakontolt on summa läinud, kuid pole õrna aimugi, mida osteti. Muuda harjumuseks igal sammul luua sissekanne või võtta ostu- või müügidokument, mis näitab täpselt, millega tegemist oli.

Kui oled juba algusest peale hoolas, hoiad ära segadused ja probleemid hiljem. Ära alahinda detailitäpsust ning ole võimalikult täpne ettevõtte rahavoogudega juba kohe pärast ettevõtte asutamist!

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

Südameapteek otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Pharma Holding OÜ

31. märts 2018

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad