(Sisuturundus) E-arved mikro- ja väikeettevõtjale

arvetehas
arvetehas võimaldab väikeettevõtjatel arvemajandust lihtsustada

Millised on mikro- ja väikeettevõtete võimalused e-arveid kasutada ja oma arvemajandust lihtsustada?

Viimasel ajal on meedias üha enam juttu e-arvetest. Põhjus on lihtne - Rahandusministeerium tegeleb e-arvete laialdase kasutuselevõtu ettevalmistamisega avalikus sektoris ning eesmärgiks on seatud juba 2016. aasta lõpus avaliku ja erasektori vaheline arveldamine peamiselt e-arvetega. 1. juulil 2016. a tekib avalikul sektoril kohustus e-arveid vastu võtta ning alates 1.jaanuarist 2017 võtab avalik sektor erasektorilt vastu üksnes e-arveid. Tasub kohe mainimist, et e-arve on arve, mis koostatakse, edastatakse ja säilitatakse elektroonilises vormis ning on masinloetav - seega PDF vormingus arve ei ole e-arve. See ei tähenda siiski, et PDF vormingus arved täiesti ära kaovad – Eesti ametlikule e-arve standardile (EVS 923:2014) vastav e-arve ei ole kuigi hästi inimsilmale loetav, mistõttu PDF vormingus arve jääb kindlasti mõneks ajaks masinloetava arve üheks loetavaks väljundvormiks.

Ka terves Euroopas tehakse täna tööd selles suunas, et aastaks 2020 arveldataks peamiselt masinloetavate e-arvete abil. Nii on välja antud Euroopa Parlamendi ja Euroopa Nõukogu direktiiv nr 2014/55/EL, mis näeb ette e-arvete kasutamise kohustuslikuks tegemist riigihangetes hiljemalt 2018. aasta lõpuks. 2016 aasta lõpuks on Euroopa Komisjonil kavas välja töötada ka Euroopa riikide jaoks ühtne e-arve standard, mis võimaldab juba piiriülest e-arvetega arveldamist.

Rahandusministeeriumi andmetel on Eesti arvete kasutusulatuse poolest pigem mahajääjate seas. Eesti avaliku sektori müügiarvetest on e-arveid 3 protsenti ning ostuarvetest 8 protsenti. Erasektori müügiarvetest on e-arveid veidi alla 20 protsendi. Samal ajal on näiteks Soomes e-arvete osakaal 75 protsenti kõikidest arvetest ja Taanis 59 protsenti.

Tulebki nentida, et paljud mikro- ja väikeettevõtted koostavad täna müügiarveid ikka veel MS Wordi või paremal juhul MS Excelit kasutades. Õnneks on viimasel ajal turule tulnud mitmeid teenuseid, mis teevad ka mikro- ja väikeettevõtja elu lihtsamaks. Arvetehas.ee avas käesoleval aastal uue tasuta teenuse beetaversiooni, mis võimaldab ilma registreerumata koostada nii Eesti ametlikule e-arve standardile vastavaid XML vormingus arveid, kui ka inimese silmale loetavaid PDF vormingus arveid. Viimaseid saab koostada nii eesti kui ka inglise keeles.

Kui PDF vormingus arve saab lihtsalt kliendile edastada, siis mida hakata peale XML vormingus arvega? Siin on mitmeid võimalusi. Näiteks on võimalik sõlmida oma pangaga e-arve edastamise leping, mis võimaldab XML vormingus e-arveid pangasüsteemi üles laadida ja klientide internetipanka edastada. Samuti pakub e-arvete edastamise teenust väikeettevõtjatele näiteks Omniva arvekeskus. Ka Omniva süsteemis on võimalik väikese tasu eest edastada klientidele e-arveid erinevatesse kanalitesse. Lisaks sellele lisandub e-arve importimise võimalus üha rohkem ka enamlevinud raamatupidamistarkvaradele.

Kokkuvõtteks võib öelda, et juba täna on ka mikro- ja väikeettevõtjal nii enda kui ka klientide arvemajandus võimalik märkimisväärselt lihtsamaks teha.

Loe lisa: arvetehas.ee

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad